Ak je príliš horúco alebo naopak, veľká zima, vaše vlasy trpia. Našťastie, existujú kroky, vďaka ktorým bude vaša hriva voči počasiu úplne odolná. Stačí si ich raz prečítať a dodržiavať – vaše vlasy potom budú žiariť a zaujmú na prvý pohľad.

Zatočte s rozštiepenými končekmi

Sú končeky vašich vlasov vysušené? Pred umývaním do nich vmasírujte kokosový alebo iný olej, nechajte zhruba desať minút pôsobiť a následne bežne umyte. Rozštiepené končeky treba zastrihnúť, pokiaľ ich nachádzate veľa, návšteva kaderníčky je na mieste. Aj malé skrátenie a vytvarovanie vášmu účesu prospeje.

Pozor na horúcu vodu i vzduch

Horúco všeobecne vlasom príliš neprospieva. Vysušuje pokožku, nie je vhodné ani v prípade, že majú vaše vlasy sklon k masteniu, pretože vysušenie vedie k vyššej aktivite mazových žliazok. Pre oplachovanie šampónu aj kondicionéru zvoľte príjemne vlažnú vodu. Pri vysúšaní vlasov nepoužívajte príliš vysoké teploty, radšej sušte o niečo málo dlhšie na nižší teplotný stupeň.

Príjemná masáž hlavy

Počas umývania si doprajte príjemnú masáž. Prsty jemne otáčať po pokožke hlavy, ktorú tým jemne prekrvíte, čím ľahko podporíte rast vlasov. Masáž môžete zaradiť tiež po umytí a efekt podporiť vlasovými vodami. Vlasovú vodu nanášajte na vlhkú alebo suchú pokožku a zhruba tri minúty masírujte.

Stop mastným vlasom

Vlasy môžete umývať kľudne denne, ale kúpte si k tomu kvalitný chi šampón. Snažte sa vyhnúť prípravkom obsahujúcim silikóny, ktoré sa ukladajú vo vlasoch aj na pokožke a zabraňujú dostatočnému prísunu vzduchu či živín, ktoré obsahuje kvalitná kozmetika.