Šperky sú obľúbeným doplnkom mnohých žien. Niektoré majú rady nadčasové šperky, ktoré nosia každý deň, iné svoje šperky rady striedajú a doprajú si možnosť voľby a variabilitu. Módne šperky podľa najnovších trendov sú skvelá vec, ale vždy je dobré mať vo svojej šperkovnici aj kúsky, ktoré sa hodia takmer ku každému outfitu, či už sa chystáte večer do divadla alebo na pracovnú schôdzku. Istá univerzálnosť takých doplnkov vám uľahčí výber a budete pôsobiť elegantne.

Základné šperky by mali byť čo najjednoduchšie, potom ich budete môcť dobre kombinovať s akýmkoľvek oblečením. Vďaka jednoduchým šperkom vynikne vaša osobnosť, namiesto aby na seba pripútali pozornosť vaše cinkajúce visiace náušnice.

eppi_trendyzena_obrazek1

Jednoduché náušnice

Obľúbeným základným prvkom šperkovnice sú napichovacie perlové náušnice. Hodia sa na formálnu príležitosť, ale využijete ich aj k rozviatemu letnému outfitu. Podobne sa môžete ozdobiť diamantovými náušnicami. Ak sú pre vás číre diamanty príliš fádne, vyberte si čierne alebo vo farebnom tóne, ktorý bude najlepšie kopírovať váš šatník. Ďalším klasickým variantom náušníc sú náušnice kruhové. Tu si dajte pozor na tvar tváre, pretože kruhy zvýrazňujú oblé rysy a nehodia sa pre každého. Pokiaľ patríte k tým, ktorým sa kruhové náušnice hodia, nie je nič jednoduchšie než si zohnať klasické zlaté kruhy, tie sa vám skutočne nestratia.

Perlový či drahokamový náhrdelník

Na večer do divadla, na ples či na koncert určite využijete perlový náhrdelník. Môže to byť náhrdelník poskladaný z niekoľkých radov periel, lacnejším variantom je strieborný prívesok s perličkou, ktorý je zavesený na retiazke. Pokiaľ perlám príliš neholdujete, vyskúšajte nejaký drahokam v neutrálnom odtieni či vo vašej obľúbenej farbe, ktorá sa vám bude dobre kombinovať so zvyškom outfitu. Strieborným príveskom osadeným drahokamom dodáte svojmu vzhľadu iskru, bez toho aby vás to stálo veľké úsilie.

eppi_trendyzena_obrazek2

Svadobný alebo zásnubný prsteň

Ak šperkom príliš neholdujete, možno je svadobná obrúčka jediný klenot, ktorý nosíte. Avšak aj svadobné a zásnubné prstene podliehajú trendom. Klasikou medzi svadobnými prsteňmi je zlatý alebo platinový nezdobený krúžok. Ak vám dobre sadne, môžete ho nosiť roky a len ho nechajte raz za čas vyčistiť a vyleštiť, aby znovu získal pôvodný lesk. Napokon jednoduchým zlatým prsteňom nič nepokazíte a nemusí byť ani obrúčkou.