Správna zubná starostlivosť, do ktorej patrí aj preventívna zubná prehliadka, je dôležitá pre zdravie vášho chrupu. Aj vďaka nej sa môžete vyhnúť problémom so zubami, prípadne zápalu ďasien.

Zdravý a pekný chrup nie je o genetike, ale o správnej a pravidelnej zubnej starostlivosti. Vďaka nej sa dá predísť nepríjemným problémom, ako sú zápal ďasien, kazivosti alebo strate zubov, čo sú už tie najvážnejšie problémy.

Veľkým problémom pre naše zuby je zubný povlak a nečistoty. V ňom sa nachádza obrovské množstvo baktérií, ktoré môžu spôsobiť dve základné ochorenia, ktorými sú zubný kaz a zápal ďasien a následne paradontitídu.

Preto by mala byť každodenná starostlivosť o zuby nevyhnutnou súčasťou vašej dennej rutiny. Správne čistenie zubov si vyžaduje vhodnú zubnú kefku a pastu, techniku, prípadne rady od vášho zubára. To však nie je všetko.

Raz za pol roka sa odporúča dentálna hygiena a rovnako by ste nemali zanedbávať návštevu u svojho zubára, nakoľko aj preventívna zubná prehliadka môže napomôcť pri odhalení problémov, o ktorých vy ešte nemusíte tušiť. Aj keď je pre mnoho ľudí návšteva u zubára stresujúca a nepríjemná, treba mať na pamäti, že preventívna zubná prehliadka je stále lepšia ako riešenie závažnejších a nepríjemnejších problémov so zubami.