Túžite po letnej dovolenke pri mori, no nechcete za ňu zaplatiť veľa? Dopriať si luxusný hotel a vychutnávať si služby all-inclusive na vysokej úrovni? Dnes je to možné už od troch stoviek eur na viac ako týždeň. Najmä v destináciách ako Egypt či Turecko, ktoré síce stratili na popularite najmä z dôvodu bezpečnosti, no stále dokážu ponúknuť dovolenku snov, dnes za oveľa dostupnejšie peniaze.

Najobľúbenejšia turistická oblasť Turecka

Ak hľadáte výhodné last minute ponuky do Turecka, potom ich najviac nájdete do turistickej oblasti nazývanej Turecká Riviéra. Tá sa rozlieha medzi mestami Alanya, Side a Antalya. Ak preferujete skôr rušnejšiu dovolenku, počas ktorej chcete stráviť hodiny prechádzaním sa po meste s tradičnou atmosférou a promenádou, potom odporúčame letovisko Antalya, ktoré je centrom Tureckej riviéry. Výhodou tohto mesta a jeho bezprostredného okolia je výskyt takmer výlučne piesočnatých pláží, ktoré sa smerom k mestám Side a Alanya stávajú viac kamenistými. Turistické rezorty medzi týmito mestami sú skôr pokojnejšie, vhodnejšie na rodinnú dovolenku bez väčšieho ruchu.

Turecké hotelové komplexy sú známe svojou majestátnosťou a skutočným luxusom. Po architektonickej stránke ide o megalomanské skvosty, ktoré odzrkadľujú najmä vplyv východnej kultúry. Cítiť sa v nich budete určite zaujímavo. Výhodou je, že dovoliť si dokážete aj luxusné 5-hviezdičkové hotely, v ktorých pobyty na 8 dní zoženiete v last minute ponukách už od ceny okolo 400€ za dospelú osobu.

Egypt patrí dnes medzi najlacnejšie destinácie

Ak vás láka o niečo väčšia exotika ako Turecko, no chcete za pobyt zaplatiť porovnateľnú sumu, vycestuje na dovolenku do Egypta. Ceny v tejto destinácií v porovnaní spred piatimi rokmi výrazne poklesli, vďaka čomu sa Egypt zaradil medzi cenovo najdostupnejšie dovolenky. Služby však stále ostávajú na rovnakej úrovni.

egypt

Inšpirovali sme vás našimi tipmi na lacnú dovolenku pri mori? Stačí sa už len pustiť do hľadania vhodného termínu a začať sa baliť. Veľa last minute termínov vám ponúka aj dovolenka s TipTravel.sk.