Každá z nás vie, že sa počas krásnych jarných a letných dní kráča ľahšie so slnečnými okuliarmi na očiach. Ako si vybrať také, ktoré nám ochránia zrak, a zároveň zabezpečia okrem pocitu ochrany aj ten správny look? Poďte sa s nami pozrieť na to, ako si vybrať dámske slnečné okuliare,  s ktorými nesklamete ani tú najväčšiu módnu políciu.

Vyberajte s UV faktorom

Medzi prvé položky, ktoré by sme si mali pri výbere dámskych slnečných okuliaroch všímať, je UV faktor. Mal by poskytovať kvalitnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Množstvo výskumov potvrdzuje, že práve UV faktor je často to posledné, o čo sa ženy pri výbere dámskych slnečných okuliarov zaoberajú. Takže, milé devy, nezabudnite, UV aspoň 400!

Tmavé či farebné?

Mysleli ste si, že tmavšie sklá vás pred slnkom lepšie ochránia? Omyl! Môžete síce vyzerať cool, ale na farbe skiel by ste si výber dámskych slnečných okuliarov nemali zakladať. Aj tu platí staré pravidlo UV filtra. Rozhodujte sa teda hlavne podľa ochrany aj podľa toho, ako vám pristanú. Možno to budú zrkadlové, zelené, ružové sklá so zaujímavými rámami. Nebojte sa farieb, a ani tmavých skiel.

dámske slnečné okuliare_pixabay

Oslňte rámom a štýlom

Po UV faktore a výbere sfarbenia by ste sa mali pozrieť aj na to, aký rám sa hodí k vašej tvári. Niekomu pristanú všetky. Niektoré z nás môže nosiť iba pilotky, pretože iné druhy dámskych slnečných okuliarov jej jednoducho nesvedčia. Ani tieto dámy sa však nemusia báť experimentovania. Kúpte si viacero farebných skiel a o slušnú zbierku dámskych pilotiek máte postarané.

Sledujte trendy

Výber dámskych slnečných okuliarov úzko súvisí aj s trendmi na konkrétny rok, a často ich určujú aj fashion dizajnéri, či trendsetteri. Nebojte sa teda retro kúskov, ktoré sú teraz populárne. Medzi ne patria lenonky, dámske clubmaster, wayfarer či meow okuliare.

Ak vás dámske slnečné okuliare skutočne ochránia pred slnkom, potom už naozaj záleží len na maličkostiach. Tak čo, už ste si vybrali tie svoje?