Výber dámskej bundy nemusí byť až takým veľkým problémom. Stačí sa len držať niekoľkých dobrých rád a čoskoro sa budete môcť tešiť z dokonalej bundy.

Základným pravidlom, ktoré treba pri výbere bundy dodržať, je to, že musíte myslieť predovšetkým na to, kde budete bundu nosiť. Inú totiž potrebujete na bežné nosenie do mesta ako na horskú turistiku. Treba však dbať aj na správny výber veľkosti, čím sa vyhnete zbytočným výmenám tovaru. Navyše, keďže ide o dámske bundy, treba klásť dôraz aj na ich dizajn.

Dámske prechodné bundy

Jarné a jesenné bundy môžeme komplexne nazvať dámske prechodné bundy, keďže sa výrazne nelíšia použitím ani vypracovaním. Do tejto skupiny patria rôzne štýlové a elegantné prechodné bundy, rifľové aj koženkové, ako aj jarné kabáty. Hoci sa zvyčajne tieto typy búnd kupujú predovšetkým na jeseň, výhodou je, že ich môžete použiť aj na nasledujúcu jarnú sezónu. Ak dávate prednosť športovejšiemu typu búnd, siahnite po tenkých vetrovkách, flísových či softshellových dámskych prechodných bundách. Niektoré kvalitnejšie dokonca môžete nosiť aj v zimných mesiacoch.

Zimné bundy

Aj v prípade zimných búnd je možné rozlišovať športové a elegantné. Tu v podstate niečo také ako športová elegancia neexistuje. K elegantným zimným bundám patria pochopiteľne kabáty, parky a dlhé páperové bundy. Elegantnejší outfit skvele dopĺňajú kabáty, páperové bundy sú skôr na bežné nosenie k nohaviciam alebo džínsom. Mladšie generácie zase uprednostnia pohodlné parky. Ak ste športový typ, tak určite siahnite po kvalitných softshellových či lyžiarskych bundách. Pri výbere bundy na šport si všímajte, či sú odolné voči vode a vetru. Okrem športu sú vhodné aj do tuhých zím či na horskú turistiku.

Foto: Bigstockphoto