Obrazy patrili a vždy budú patriť k trendy bytovým dekoráciám, ktoré dokážu podčiarknuť atmosféru interiéru. Hodia sa do každej miestnosti – do obývačky, kuchyne, predsiene, detskej izby, ale i spálne. Pri ich výber sa niekedy zapotíme. Musíme si prejsť viacero e-shopov a kamenných predajní s obrazmi, kým natrafíme na taký, ktorý sa nám hodí do konkrétnej izby.

Nové obrazy jednoznačne musia ladiť s ostatným zariadením. Ak neviete, ako vyberať štýlový obraz trebárs do obývačky, kuchyne, či detskej izby, poradíme vám, ako na to.

V akom štýle máte zariadené miestnosti?

Industriálny, škandinávsky, vidiecky, rustikálny, retro štýl – aj tieto štýly sú momentálne IN v interiérovom dizajne. Už dávno neplatí, že sa domácnosti držia jedného štýlu bývania. Umožňuje im to veľký výber nábytkov a dekorácií do interiéru, ktoré špecifikujú moderný štýl bývania.

Nové obrazy vyberajte podľa štýlu bývania, v akom máte zariadenú domácnosť, resp. v akom máte zariadenú izbu, do ktorej hľadáte štýlové obrazy.

Vyberajte podľa miestností

Dôležité je tiež prispôsobiť výber obrazu miestnosti, v ktorej budete umiestnený. Ak chcete nájsť pekný obraz napríklad do takej obývačky, hľadajte ho v sekcii obrazov do obývačky. Väčšina slovenských e-shopov zameriavajúcich sa na predaj obrazov má rozdelené obrazy aj podľa toho, do akej miestnosti by mali byť umiestnené.

Ak hľadáte obraz do obývačky, odporúčame vám viacdielne obrazy, poprípade väčšie obrazy na plátne. Krásne vyniknú nad sedacími súpravami a opticky zväčšia najmä menšie obývačky.

Do kuchyne odporúčame menšie s prírodnými motívmi a s kuchynskými motívmi – riady, potraviny, kvety.

Momentálne sa tešia veľkej obľube aj abstraktné obrazy. Tie vám ale neodporúčame kupovať do vidieckych a škandinávskych interiérov.