Leto je tu a spolu s ním aj pohoda a oddych, na ktoré sme tak dlho čakali. Tie si môžeme užiť jednak na dovolenke, ale aj v prostredí našich domovov. Ideálne na čerstvom vzduchu a príjemnom prostredí terasy. K vytvoreniu útulnej atmosféry na nej vám výrazne dopomôže najzákladnejší prírodný materiál drevo, a to ako stavebný prvok, ale aj prostriedok na dotvorenie detailov.

Terasové dosky umožňujú dodatočné dobudovanie terasy

Samotnú terasu možno vystavať z rozličných materiálov. Ak na ňu myslíte už pri samotnom budovaní domu, môže byť súčasťou základovej dosky. Terasu však možno jednoducho dobudovať kedykoľvek, najmä z dreva. Využívajú sa na to terasové dosky z dreva či iných materiálov, avšak tie drevené prinášajú najlepšiu službu. Budovanie takejto terasy je rýchle a nevyžaduje si výraznejšie stavebné práce. Plocha terasy je pripravená na užívanie v priebehu niekoľkých dní. Drevenú terasovú podlahu však nezabúdajte pravidelne udržiavať. Vždy pred a po sezóne ju poctivo vyčistiť, jemne prebrúsiť a naniesť ochranu v podobe náteru.

Drevená stena ako zátišie

Skutočnú pohodlnosť terase však dodá jej zariadenie. Základom je samozrejme pohodlné záhradné sedenie, ktoré vám poskytne potrebný komfort pri trávení voľných chvíľ na čerstvom vzduchu. Svoje sedenie však môžete ozvláštniť, a to úpravou steny za ním. Najmä ak sa jedná o severnú stranu, z ktorej zvykne fúkať nepríjemný vietor. Tú môžete uzatvoriť, čím navyše dodáte terase aj viac súkromia. Ako stenu môžete využiť hotový drevený panel, prípadne si ju jednoducho postaviť z obkladového materiálu tatranský profil. Do podlahy ukotvíte konštrukciu z drevených hranolov, ktorú obstaviate doskami tatranského profilu.

Bezpečnosť na terase

V niektorých prípadoch musíme na terase myslieť aj na bezpečnosť. Najmä ak máte malé deti a terasa je vyvýšená. V tom prípade odporúčame po celom jej obvode vybudovať oplotenie. Na tento účel sú ideálne drevené plotové dosky, ktoré ponúkajú jednoduchú prácu a výborne ladia k podlahe terasy.