Určite je snom každej ženy aj vlastné bývanie. A kde inde ako vo vlastnom rodinnom dome. Síce je investícia do tejto formy nehnuteľnosti o niečo vyššia, nemusí to byť až o toľko viac, ako v prípade kúpy bytu. Montované domy totiž po stránke financií približujú bývanie v dome aj pre obyčajných ľudí. Navyše, s možnosťou využitia moderných úsporných technológií a zariadenia si ho presne podľa obľúbených trendov.

Montované domy sú kvalitou stavby porovnateľné so štandardnými murovanými domami, často v nich bývajú dokonca moderné technológie zvládnuté na oveľa vyššej úrovni. Je to najmä z dôvodu, že domy sú prepracované po stránke projektovania a aj samotnej realizácie, keďže je výstavba uskutočňovaná špecializovanou spoločnosťou. Tá dom predáva ako jeden produkt, ktorý musí byť dokonalý v každom smere. Hlavný stavebný materiál musí byť certifikovaný, samozrejmosťou je použitie efektnej izolácie a celkovú funkčnosť musia zabezpečovať systémy, ktoré spoločne so stavbou fungujú rovnako ako jeden celok.

Drevostavby patria medzi najobľúbenejšie montované domy

Na Slovensku sú už dlhodobo najobľúbenejšie montované domy drevostavby. Najmä preto, že drevo je materiál, ktorému verí azda každý. Skelet takéhoto montovaného domu vytvára mohutný drevený rám, ktorý je vyplnený izolačnou výplňou. Dom je ako skladačka vyrobený na mieru a na mieste sa už len zloží do finálnej podoby. Výplňový materiál je spoločne s použitými technológiami na vykurovanie dôvodom, prečo majú drevostavby skutočne nízku spotrebu energie. Aj nízkoenergetické montované domy od firmy Vidadomy sú preto riešením ako bývať kvalitne, na úrovni dnešnej doby, no zároveň lacno.

Koľko zaplatíte za drevostavbu?

Cena za montovanú drevostavbu je variabilná a závisí od konkrétneho projektu. Samotná stavba štandardného montovaného domu pre štvorčlennú rodinu vás však určite nevyjde drahšie ako kúpa 2-izbového bytu v Bratislave. Teda v prípade, že máte vlastný pozemok. Ten môžete takisto využiť ako ručenie na získanie hypotéky na stavbu. Nezabúdajte však, že jeho hodnota musí byť stanovená odborníkom. Zoznam znalcov a výber jedného na ohodnotenie pozemku preto bude jedným z nevyhnutných krokov na získanie financií na výstavbu drevostavby.