Ženy sa snažia vyzerať čo najlepšie, hoci len idú vysypať smeti. Vhodný mejkap, upravené vlasy a nechty, vkusné oblečenie a zladené doplnky spravia aj zo škaredého káčatka krásnu labuť. Dámy, nezabúdajte, že vyzerať k svetu by ste mali aj vo svojom voľnom čase, nezávisle od toho, či ste niekomu na očiach. Cíťte sa sebavedomo v dámskom športovom oblečení na aktívne aj pasívne trávenie voľného času.   

Vrstvy športového oblečenia

Naše mamy nám vždy hovorili, že keď niekam ideme, máme oblečenie vrstviť. Radšej nech vyzeráme ako cibule, ako by sme mali celú prechádzku drkotať zubami a možno aj prechladnúť. Zvlečenú mikinu predsa môžeme niesť v ruke alebo v batohu a využiť ju, kedykoľvek sa opäť ochladí. Základom sú teda určite pohodlné dámske nohavice, tričko a mikina, v chladnejšom počasí bunda. Aby ste sa nemuseli po dlhšej turistike sťažovať na otlačené a boľavé nohy, stavte na kvalitnú vzdušnú dámsku športovú obuv. Výrobcovia športového oblečenia ponúkajú širokú škálu strihov, materiálových i farebných prevedení. Pokiaľ rady chodievate večer behať, určite je dobré voliť oblečenie s reflexnými prvkami, ktoré vašu viditeľnosť zvýši aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Dámske športové oblečenie však úplne v pohode vynosíte aj vo voľnom čase, pôsobí tak štýlovo, že keď vám pri varení zachýba nejaká ingrediencia, môžete v domácom oblečení rovno bežať do obchodu a nik vás nevysmeje, pretože budete pôsobiť upravene a moderne. Logá športových značiek dokážu v mnohých prípadoch na oblečení pôsobiť ako zaujímavé módne prvky.

Dámska móda na voľný čas

Najmä v lete v lete sa väčšina žien púšťa do aktivít spojených s redukciou hmotnosti a začína športovať. Dámy, nielen vo fitku treba vyzerať očarujúco, nikdy neviete, kto vám zaklope na dvere. Či to bude niekto zo susedov, poštár, alebo nečakaná návšteva, aby ste sa nemuseli hanbiť za to, čo máte na sebe, radšej svoj šatník zásobte štýlovým športovým oblečením na športovanie i voľný čas. Športové dámske tričká s krátkym alebo dlhým rukávom sa vďaka pohodlnému strihu stanú obľúbenou súčasťou vášho šatníka. Využijete ich nielen pri bežných domácich aktivitách, ale ak sú zhotovené z funkčných materiálov správne regulujúcich teplotu tela, môžete v nich sadnúť na bicykel či trieliť na korčuliach. Športová bunda zahreje v jarnom i jesennom počasí, a keď je nepremokavá, je to len príjemný bonus. Dámske mikiny sú vyrobené z kvalitných materiálov, hrubších i tenších. Niektoré sú bez zapínania, iné s kapucňou, samy najlepšie viete, aký strih sa vám hodí. Keďže mikinu navlečiete na tričko, mala by ladiť k vašim nohaviciam. Dámske športové nohavice, to sú vždy moderné džínsy, legíny a tepláky. Užšie strihy zvýraznia ladné krivky, širšie nedostatky zamaskujú.

Správne topánky na šport

Obuv prispôsobujte vašim aktivitám, ak idete na turistiku, voľte pevnú nepremokavú obuv, no na obyčajné krúženie po parku či grilovanie v záhrade vám postačia ľahké vzdušné tenisky. Dámska športová obuv v mnohých prípadoch vyzerá tak nevtieravo, že ju bez výčitiek svedomia môžete zladiť aj k elegantnejším kúskom oblečenia, napríklad do práce alebo do kina, a rozhodne aj k sukni. Vďaka príjemným farebným kombináciám vás nik neobviní z nevkusu. Už dávno neplatí, že v športovej obuvi sa musí len športovať. Možno v nej chodiť do obchodu i kosiť trávnik, a ešte aj doprajete vašim chodidlám maximálny komfort. V letnom období uvítate športové žabky, ktoré využijete napríklad na kúpaliskách, doma na dvore, i keď si potrebujete odbehnúť do mesta.