Slovenský raj je aj bez väčších debát rozhodne jedným z najkrajších miest našej krajiny. Veď nie nadarmo sa nazýva rajom. Miesta v Slovenskom raji sa považujú za najkrajšie turistické atrakcie na Slovensku vôbec. Tieto by ste mali určite navštíviť.

Stratená

V okolí obce Stratená sa nachádza viacero zaujímavostí, ktoré sa určite oplatí vidieť. Azda najväčším lákadlom je Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá našu krajina preslávila po svete. Ďalším zaujímavým miestom je Stratenský kaňon. Jeho jedinečný náučný chodník s dĺžkou 1,1 kilometra bol prvým svojho druhu, pretože je vhodný aj pre vozíčkarov. Z malebnej dedinky Stratená sa môžete vybrať napríklad na Havraniu skalu, ktorá patrí k najkrajším výhľadovým bodom na juhu národného parku.

Suchá Belá

Dolina potok Suchá Belá je najnavštevovanejšou trasou v Slovenskom raji. Turistický chodník začína v Podlesku. Prechádzka dolinou trvá okolo dvoch hodín, no ak si radi obzeráte prírodu, trasa môže trvať aj o čosi dlhšie. Krásu Slovenského raja predstavuje aj tiesňava a niekoľko vodopádov, ktoré by ste cestou nemali minúť. Trasa je dlhá len štyri kilometre, no môžete sa aj trochu zapotiť. Skrýva sa v nej aj niekoľko rebríkov, ktorými zdoláte spomínané vodopády.

Tomášovský výhľad

Okrem roklín, tiesňav či rebríkov si v Slovenskom raji užijete aj čarokrásne výhľady. K tým naj rozhodne patrí Tomášovský výhľad. Vytŕčajúci skalný útvar ponúka turistom výhľad na dolinu Bieleho potoka, Prielom Hornádu i Tatry. Na svoje si tu prídu aj nadšenci horolezectva.

Ubytovanie Slovenský raj

Na návštevu Slovenského raja jednoducho jeden deň nestačí, preto je dôležité vybaviť si aj vhodné ubytovanie. Slovenský raj aj jeho okolie ukrýva mnoho možností, kde môžu turisti hlavu skloniť a následne si užívať krásy našej prírody.

Foto: Bigstockphoto