Je známe, že predvianočné obdobie kladie na naše peňaženky zvýšené nároky. Ľudia si vyberajú úspory, rozbíjajú prasiatka a nešetria na ničom, len aby mali bohaté a hojné sviatky. Ak si požičiavajú, najčastejšie je to od priateľov. To má, samozrejme, radu výhod. Väčšinou si medzi sebou priatelia neúčtujú žiadne úroky a nepodpisujú žiadnu zmluvu. To, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako jasné plus, sa ale ľahko môže obrátiť proti nim samým.

Kamarátmi buďme, dlhy si plaťme

Dobrého priateľa spoznáš tak, že je vždy poruke. Pomôže, poradí… požičia? Podľa prieskumov sa Slováci v prípade finančného nedostatku obracajú najprv na priateľov. Rýchle pôžičky od priateľov sú síce pochopiteľné a lákavé, treba byť ale opatrný. Pôžička totiž nemusí priateľstvo len utvrdiť. Až 90% pôžičiek si priatelia poskytnú medzi sebou len na základe dobrého slova. Tento prejav dôvery bohužiaľ často vedie k pokazeným, ak nie ukončeným priateľstvám. V prípade, že je dôvera sklamaná a predmetnú pôžičku, uzatvorenú bez zmluvy, si pamätá každý inak, sa tomu ani nemožno čudovať.

Nekazte si priateľstvo nepremyslenými pôžičkami

Samozrejme, nikto si nejde požičiavať peniaze s tým, že ich nevráti. Keď ale nie sú stanovené žiadne podmienky, je ľahké splatenie pôžičky neustále odkladať. Veď o nič nejde, kamarát to pochopí. Vhodnejšou voľbou pri rýchlych pôžičkách je skôr iný, hoci aj nebankový, subjekt, ktorý sa na rýchle pôžičky orientuje. Nebudete tak riskovať stratu priateľa, budete mať istotu, že jemu peniaze nebudú chýbať a peniaze vám môžu pristáť priamo na účte. Kam sa teda obrátiť, ak hľadáte rýchle pôžičky?

Vyberte si niekoho, kto vám požičia lepšie ako priateľ

Ak potrebujete peniaze v čo najkratšom čase, nemusíte ani vychádzať z domu. Rýchle pôžičky sa dnes dajú vybaviť aj online. Na pozickomat.sk si môžete vybrať sumu, ktorú potrebujete a dátum, kedy ju chcete splatiť. A okrem poplatku, ktorý zaplatíte hneď na úvod a ktorý sa rovná tomu, čo zaplatíte v pohostinstve, kam pozvete priateľa za pôžičku na pivo, neplatíte žiadne skryté poplatky ani úroky.

Pôžičkomat.sk poskytuje rýchle pôžičky už roky. Patrí k držiteľom licencie Národnej banky Slovenska, poskytuje transparentné a férové služby, ktoré môžu potvrdiť stovky spokojných zákazníkov. Rozhodne vám nehrozí, že si kvôli pôžičke z Pôžičkomatu pokazíte vzťahy s kamarátmi.