Laserová operácia očí sa ukazuje ako jedna z najobľúbenejších možností, ako sa zbaviť okuliarov, a vôbec sa tomu netreba čudovať. Zákrok prebieha rýchlo, bezbolestne a neprináša so sebou žiadne vedľajšie účinky. Čo všetko vás čaká, ak sa rozhodnete podstúpiť laserovú operáciu očí metódou Relex Smile?

Dôkladné predoperačné vyšetrenia

Laserovú operáciu očí metódou Relex Smile podstúpilo už množstvo pacientov a nevedia si vynachváliť rýchlosť zákroku a najmä jeho bezbolestnosť. Nie každý je však vhodným adeptom na tento zákrok, preto mu predchádzajú komplexné očné vyšetrenia špeciálnymi prístrojmi, ktoré dopodrobna zanalyzujú zrak a odhalia jeho poruchy. Aj podstúpením týchto vyšetrení sa dokážu minimalizovať riziká spojené s operáciou. Pod jej úspešnosť sa ale podpisuje aj mnoho iných faktorov, medzi nimi hygiena prostredia, vzdelanie personálu, špičkové vybavenie kliniky a pod. Operačná sála je pri vykonávaní zákrokov sterilná a v miestnosti je zabezpečená dôkladná výmena vzduchu. Jednorazové oblečenie, ktoré je na klinike pripravené pre pacientov, je odolné a navyše s antibakteriálnou úpravou vhodnou aj pre alergikov. V dobre pripravenom prostredí sa bude cítiť dobre ako personál kliniky, tak i jej pacienti.

Priebeh laserovej operácie

Bezbolestná metóda na odstránenie krátkozrakostiastigmatizmu, ktorá si nevyžaduje rez na oku ani pálenie rohovky excimerovým laserom, prináša najstabilnejšie výsledky zo všetkých laserových metód. Po dôkladných predoperačných vyšetreniach sú pacienti objednaní na operáciu. Oblečú si jednorazový odev, dostanú tabletku na upokojenie a do očí aj na ich povrch im sú aplikované anestetické kvapky. Operácia metódou Relex Smile sa vykonáva špeciálnym femtosekundovým laserom a netrvá dlhšie ako 10 minút. Vo vnútri rohovky laser vytvorí tzv. lentikulu, pričom nedochádza k narušeniu rohovky. Lentikulu následne očný chirurg z oka vyberie a tým sa odstráni dioptrická chyba.

Moderné laserové prístroje pracujú rýchlo a presne a pacienti si nevedia vynachváliť, že počas operácie ani po nej necítia žiadnu bolesť nie sú citliví na svetlo a navyše si ani nemuseli nechať rezať povrch rohovky. Niektorí pacienti sa po laserovej operácii očí cítia ako noví ľudia. Nielenže sa vzdali dioptrických okuliarov, ale aj neostrého videnia. Po absolvovaní zákroku sa na druhý deň môžete vybrať do práce a o týždeň na to aj športovať, pretože ostrý zrak väčšinou nastúpi okamžite a nemá tendenciu sa ani rokmi meniť. Sú však aj prípady, keď sa úspešnosť operácie prejaví až časom.