Keďže dovolenkári sa ešte stále boja po iné roky mimoriadne obľúbených destinácií ako Egypt a Turecko, hitmi sezóny sa stávajú najmä ostrovy v stredozemnom mori. Obrovský záujem je aj o taliansky ostrov Sicília nesúci prívlastok ostrov Slnka. Okrem neho, nádherných bielych pláži a tyrkysovo-modrého mora však ponúka ešte oveľa viac.

Ideálne podmienky na kúpanie a skúmanie prírody

Sicília je ideálnym miestom na dovolenku, pokiaľ vás okrem leňošenia na pláži a kúpania sa v mori láka aj spoznávanie histórie a jedinečnej prírody. Lokálna vegetácia je veľmi bujná, aj napriek relatívne suchému podnebiu. Dych vyrážajúce sú najmä pohľady na citrusové háje a háje olivovníkov, v ktorých prostredí môžete dokonca ochutnať tu dopestované citróny, pomaranče, olivy a rozličné výrobky z nich. Najväčším prírodným lákadlom je však činná sopka Etna, kde sa môžete vybrať na výlet. Je však odporúčané, aby ste skôr využili skupinové výlety ako individuálne, najmä z hľadiska vašej bezpečnosti.

etna

Tieto mestá určite navštívte

Na Sicílií sa nachádza viacero miest, ktorých história je skutočne bradatá a siaha až do čias starovekého Ríma a Grécka. Vidieť sa určite oplatí mesto Agrigento s autentickou antickou architektúrou a viacerými antickými chrámami zasvätenými antickým bohom. Povinnou jazdou je hlavné mesto Palermo spájajúce stredovekú históriu s modernou architektúrou. Úplne iný zážitok zas budete mať z rybárskeho mestečka Cefalú s nádhernými plážami a majestátnou katedrálou na skale nad mestom.

Lokálne hotely ponúkajú služby na vysokej úrovni, keďže ostrov vyhľadávajú skôr náročnejší dovolenkári. Napriek tomu aj dnes, v čase obrovskej popularity Sicílie, dokážete nájsť výhodné ponuky, ktoré výrazne nezaťažia vašu peňaženku. Lacná last minute dovolenka preto môže byť aj na Sicíliu.

Dôležitá je príprava na dovolenku

Bez ohľadu na miesto vašej dovolenky sa na ňu nezabudnite pripraviť. Samozrejmosťou je cestovné poistenie, avšak venovať by ste sa mali aj svojmu zdraviu. Počas dovolenky vám môžu vadiť kožné výrastky či iné kožné problémy, preto je vhodné ich vopred vyriešiť. Takisto si pribaľte opaľovací krém s vyšším faktorom a krém či sprej po opaľovaní s panthenolom.