V súčasnej dobe sú rôzne masáže populárne viac ako nikdy predtým. Dôvodom je najmä spôsob nášho života. Počas bežných pracovných dní ideme na maximum fyzických aj psychických síl a keď máme voľno, chceme sa maximálne zregenerovať a oddýchnuť si. A k tomu dokáže napomôcť aj masáž. Do pozornosti sa okrem štandardných masáží dostávajú aj tantra masáže, ktoré si však mnohí ľudí pletie s niečím, čím táto masážna technika vôbec nie je.

Oddych pre telo a myseľ so zapojením sexuality s cieľom dosiahnuť celkovú harmóniu

Samotná tantrická masáž zapája do štandardnej masáže aj ďalšie prvky, a to našu psychiku a sexuálnu stránku. Najmä jej stimuláciou sa dosahuje maximálne uvoľnenie a odbúranie nahromadeného napätia. Niekedy môže mať až úroveň meditácie, závisí od priebehu masáže a atmosféry panujúcej navôkol. Ak sa aj vy zamilujete do tantra masáží, uvidíte, že žiadna z nich nebude úplne rovnaká. V ich priebehu totiž prevláda spontánnosť, ktorá je zakaždým jedinečná a ponúka príležitosť vždy na objavenie niečoho nového.

Aj vy sami viete ovplyvniť priebeh tantra masáže

Do priebehu tantra masáže môžete svoje povedať aj vy, najlepšie však ešte pred jej začiatkom. Masérke či masérovi viete povedať, čo od masáže očakávate a aké sú vaše hranice, čo masér vždy rešpektuje. Tým jednak zvýšite pôžitok z tejto relaxačnej aktivity a vyhnete sa zbytočnému stresu a prekvapeniam počas jej priebehu. Masér nikdy nespraví to, čo nechcete alebo je vám nepríjemné.

Tantra masáž nie je ani zďaleka erotická služba

Prítomnosť prvku sexuality v tantra masážach vytvára dojem, že tantra masáž patrí medzi erotické služby. No to je omyl. Jedná sa o plnohodnotnú masáž tak ako každú inú. Táto však má svoje špecifiká, ktoré do relaxu zapájajú aj fyzické vzrušenie. Prvotným cieľom masáže však ani zďaleka nie je dosiahnutie orgazmu alebo iného sexuálneho pôžitku, ale dosiahnutie vnútornej harmónie. Síce masáž môže skončiť orgazmom, ten je len vyústením maximálnej uvoľnenosti  a spontánnosti, ktorá sprevádza celú masáž.

Ďalším dôvodom, prečo mnohí ľudia vnímajú tantra masáž ako sexuálnu službu, je to, že ju nenájdu v bežných masážnych salónoch. Ale skôr ju vykonávajú jednotlivci, ktorí sa propagujú na rôznych internetových portáloch a prevádzajú ju vo vlastných, na prvý pohľad tajuplných priestoroch. Predsa len, súčasná spoločnosť má stále isté predsudky a práve erotické portály sú miestom, kde prirodzene ľudia hľadajúci tantru zavítajú najskôr. Dôležité je však podotknúť, že profesionálni tantra maséri a masérky nikdy neposkytujú sexuálnu službu, len samotnú masáž. Často ide o vzdelaných ľudí na úrovni, ktorí sa snažia svoje vedomosti o učení tantra preniesť aj na bežného človeka pomáhajú mu objaviť jeho jedinečné tajomstvá.