Šaty – typické oblečenie pre dámy, ktoré viaceré z nás odmietajú. Jednej nevyhovuje dĺžka dostupných šiat, inej sa nepáči ich farebné prevedenie.

Šaty zvýrazňujú jemné ženské krivky, no zároveň dokážu zakryť nedostatky na postave – široké boky, vypuklé bruško, malé prsia.

Ktoré šaty by ale mala mať každá žena vo svojom šatníku?

Úpletové a pletené šaty

Veľa žien si myslí, že šaty sú vyslovene len letným oblečením. Úpletové šaty vás ale vyvedú z miery. Tieto šaty sú určené výlučne na chladné obdobie, čiže na jeseň a zimu. Medzi úpletovými šatami nájdete rolákové úpletové šaty, ale aj úpletové šaty s okrúhlym výstrihom.

Úpletové a pletené šaty bývajú zväčša až po kolená, preto ak plánujete kúpiť tieto šaty na zimu, všímajte si dĺžku šiat. Tieto šaty nájdete hlavne v sekcii moderných dlhých šiat.

Zamerajte sa predovšetkým na šaty z jemného úpletu. Nekúšu a príjemne hrejú aj v chladných dňoch. Stačí ich skombinovať so vzorovanými pančuchami a máte dokonalý outfit nielen do práce, ale aj na stretnutia s kamarátkami.

Elegantné spoločenské šaty

Len prednedávnom odštartovala plesová sezóna a dámy, úprimne, máte doma nejaké elegantné spoločenské šaty? Ak nie, čím skôr si objednajte nové elegantné šaty.

Odporúčame staviť na čipky. Čipkované elegantné spoločenské šaty v neutrálnych farbách využijete aj nasledujúce roky. Zladiť ich môžete s farebnými šperkami a farebnými lodičkami.

Ak ste nižšieho vzrastu, odporúčame kupovať áčkové elegantné šaty. Ak chcete zakryť nedostatky, odporúčame asymetrické šaty. Útlejším dámam odporúčame dlhé priliehavé spoločenské šaty a púzdrové elegantné šaty.

Letné boyfriend t-shirt šaty

V letných mesiacoch oceníte príjemný materiál, v ktorom sa nebude vaša pokožka pariť.

Odporúčame kupovať najmä bavlnené šaty (zo 100% organickej bavlny) a ľanové šaty.

V lete ale určite oceníte letné boyfriend t-shirt šaty. Vychádzajú z pánskeho trička a sú vhodné pre všetky ženy. Oceniť oceníte aj viskózové letné šaty.

Boyfriend t-shirt šaty zakryjú väčšie bruško a širšie boky, čo ocenia aj ženy po a pred pôrodom.