Ženy majú často iné predstavy o ideálnom priestore bývania ako muži. Zatiaľ čo pánske pohlavie preferuje jednoduchosť, čisté línie, chladné a funkčné materiály, ženy si svoj interiér predstavujú skôr v teplejšej a romantickejšej atmosfére. Tú je možno dosiahnuť použitím vhodných materiálov a ich rozumným zakomponovaním do priestoru. Výraznú romantiku a pocit tepla domova do každého ženského bývania prinesie aj drevo. Treba však s ním narábať veľmi rozumne.

Drevo použite vo vhodnom pomere s inými materiálmi

Drevo je prírodný materiál, ktorý má stále miesto aj v súčasnom dizajne priestorov. Prináša do nich pokoj, pohodu, typické vyžarovanie, no veľakrát aj funkčný prvok. Aby však interiér ostal moderným aj s drevom, treba ho použiť v rozumnej miere. Teda zvoliť optimálny pomer medzi drevenými prvkami a prvkami z iných materiálov. Vysvetlíme to napríklad na stenách. Kedysi bolo bežné, že interiérové steny pokrýval prakticky celé drevený tatranský profil. Dnes by ste sa však v takomto priestore cítili ako na chate, nie ako v bežnom bývaní. Tento obkladový materiál preto použite napríklad len na jednu stenu či dokonca len na časť steny. Tam, kde dokonale vynikne jeho krása napríklad medzi bežnou stenou. Čiastočný obklad steny tatranským profilom navyše podčiarkne romantické vyznenie miestnosti, čo určite ocení každá dáma.

Tatranský profil je vhodné natrieť napríklad bielou farbou, čoho výsledný efekt výborne zapadne do romantického provensálskeho štýlu. Táto variácia takisto poskytne vhodný základ pre retro interiérový štýl k nábytku s výrazným zdobením.

Výsledný efekt dotvorí nábytok a drevené doplnky

Pri tvorbe romantického bývania vám pomôže aj vhodný nábytok z dreva či drevené dekorácie. Stačí len zapojiť fantáziu, navštíviť vhodný obchod a vytvoriť si vlastný koncept zariadenia. Romantická neznamená automaticky ružová, s ktorou to určite nepreháňajte. Skôr voľte drevený nábytok a doplnky v bielej farbe, prípadne v odtieňoch surového dreva. Zaujímavou voľbou môže tiež byť patina, ktorá navyše do priestoru prinesie trošku nostalgie. Fantázií sa medze nekladú.