Boj s kilami navyše je strastiplnou cestou. Niekedy však ani sebazaprenie, hodiny v posilňovni a profesionálne zostavený jedálničiek nestačí. Obzvlášť, ak si oblečiete viacfarebné dámske tepláky či nohavice so vzorom, ktoré rozširujú, uvedomíte si, že kilá je stále vidno a musíte s nimi niečo robiť. Ak tradičné metódy nepomohli, môžete skúsiť aj výživové doplnky. Avšak len tie založené na prírodnej báze.

Komplex 9 účinných látok na chudnutie

Jedným z aktuálne mimoriadne obľúbených doplnkov na rýchle chudnutie je prípravok Oxotrim, ktorý je komplexom až 9 rôznych látok. Všetky ovplyvňujú proces chudnutia z iného konca.

tabletky-chudnutie-oxZákladnou zložkou výživového doplnku na chudnutie je zelená káva, ktorá je dnes pre tento účel absolútne najpopulárnejšia. Zelená káva obsahuje kyselinu chlorogénovú. Tá znižuje vstrebávanie a ukladanie tukov, tak aj chuť na sladké. Pre dámy, ktoré majú tendenciu sa občas prejedať, je vynikajúci aj jej účinok v celkovom znižovaní chuti do jedla.

Vstrebávanie tukov a cukrov spomaľuje aj glukomanán, ktorý navyše napučiava, a tým navodzuje pocit nasýtenia. Špeciálny extrakt z malín zas urýchľuje metabolizmus tukov, preto nedostanú žiadnu šancu ukladať sa. Ďalšími obsahovými látkami prípravky Oxotrin je kofeín, aminokyseliny acetyl-L-karnitín a L-tyrozín, výťažok z manga, chróm a kapsicium.

Príčinou nadvádhy tiež môžu byť problémy so štítnou žľazou, ktorá má významnú úlohu v regulácií metabolizmu. Bladderwrack extrakt z rovnomennej riasy obsahuje jód nevyhnutný práve pre správnu funkciu štítnej žľazy.

goji-berry-extraktPomôže zhodiť kilá, no zároveň posilní imunitu

Zaujímavou alternatívou prípravkov na chudnutie môžu byť aj Goji tabletky. Tie obsahujú čisté Goji prevedené do tabletovej formy, ktoré sa v posledných rokoch teší obrovskej obľube. Nielenže posilňuje imunitu, chráni našu DNA či posilňuje zrak, no vplýva aj na chudnutie. Konkrétne z dôvodu vysokého obsahu chrómu, ktorý vo všeobecnosti znižuje chuť na sladké a takisto vlákniny, ktorá po napučaní zníži pocit hladu.