Je vaša pleť mdlá a bez života? Zabudnite na drahé krémy alebo invazívne kozmetické procedúry. Doprajte jej riadnu starostlivosť v podobe domácej masky, ktorá je hotová raz dva a nestojí skoro nič.

Veľa surovín, ktoré nájdete doma, poslúžia skvele na výživu vašej pleti. Môže sa jednať o jogurty so živou kultúrou, med či poslednú dobu stále obľúbenejšie čerstvé klíčky, ktoré sú vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov, antioxidantov aj proteínov neuveriteľne skvelým elixírom mladosti.

Pleťová maska pre suchú pleť

Na výrobu pleťovej masky použite klíčky, ktoré vďaka obrovskému množstvu bielkovín udržiavajú pružnosť a hydratáciu pleti, a jedno zrelé avokádo. Ingrediencie roztlačte na kašičku a naneste na tvár. Po 15 minútach masku zmyte. Klíčky obsahuje veľké množstvo stopových prvkov, ktoré v kombinácii s avokádom zlepšujú elasticitu pleti, pokožku vyživujú a zjemňujú.

Pleťová maska na problematickú a mastnú pleť

Pripravte si biely jogurt, najlepšie s živou kultúrou, ktorá sa tak stane aktívnou zložkou pripravovanej pleťovej masky. Ten zmiešajte s rozdrvenými čerstvými klíčkami pšenice. Hlavným zdrojom pšeničných klíčkov je zinok. Ten je skvelým bojovníkom proti kožným zápalom a boľavým vriedkom. Pre svoje účinky je táto maska vhodná pre pleť so sklonom k akné. Hotovú kašičku pokvapkajte medom, ktorý má protizápalové účinky a naneste na tvár. Masku nechajte pôsobiť po dobu 20 minút, aby všetky aktívne látky prenikli hlboko do pokožky, a pomohli tak v boji proti akné.

Vyživujúca pleťová maska pre zrelú pleť

Vo mažiari rozbite klíčky ďateliny a pridajte kvapku olivového oleja. Klíčky ďateliny majú tzv. estrogénne vlastnosti. Pokles pružnosti spôsobuje nedostatok estrogénu, ktorého je v ženskom tele s pribúdajúcim vekom čoraz menej. Aplikáciou tejto zázračnej rastliny dostanete do pleti látky, ktoré v období menopauzy vášmu telu začínajú chýbať. Výsledná maska má tekutejšiu konzistenciu, aplikujte ju teda a nechajte pôsobiť najlepšie poležiačky. Po 15 minútach ju zmyte a pleť ošetrite krémom.

Pred aplikáciou akejkoľvek masky si tvár očistite, aby sa do pleti čo najlepšie vstrebala. Pleť nahrejte nad naparovacím kúpeľom, aby sa otvorili všetky póry a výživné látky z pleťovej masky mohli intenzívne pôsobiť. Ak trpíte na alergie, je lepšie masku najskôr vyskúšať na vnútornej strane predlaktia.