Je vaša pleť mdlá a bez života? Zabudnite na drahé krémy alebo invazívne kozmetické procedúry. Doprajte jej riadnu starostlivosť v podobe domácej masky, ktorá je hotová raz dva a nestojí skoro nič.

Veľa surovín, ktoré nájdete doma, poslúžia skvele na výživu vašej pleti. Môže sa jednať o jogurty so živou kultúrou, med či poslednú dobu stále obľúbenejšie čerstvé klíčky, ktoré obsahujú vitamíny, minerály, antioxidanty a proteíny, vďaka ktorým sú neuveriteľne skvelým elixírom mladosti.

Pleťová maska pre suchú pleť

Na výrobu pleťovej masky použite klíčky, ktoré vďaka obrovskému množstvu bielkovín udržiavajú pružnosť a hydratáciu pleti, a jedno zrelé avokádo. Ingrediencie roztlačte na kašičku a naneste na tvár. Po 15 minútach masku zmyte. Klíčky obsahuje veľké množstvo stopových prvkov, ktoré v kombinácii s avokádom zlepšujú elasticitu pleti, pokožku vyživujú a zjemňujú.

Pleťová maska na problematickú a mastnú pleť

Pripravte si biely jogurt, najlepšie s živou kultúrou, ktorá sa tak stane aktívnou zložkou pripravovanej pleťovej masky. Ten zmiešajte s rozdrvenými čerstvými klíčkami pšenice. Hlavným zdrojom pšeničných klíčkov je zinok. Ten je skvelým bojovníkom proti kožným zápalom a boľavým vriedkom. Pre svoje účinky je táto maska vhodná pre pleť so sklonom k akné. Hotovú kašičku pokvapkajte medom, ktorý má protizápalové účinky a naneste na tvár. Masku nechajte pôsobiť po dobu 20 minút, aby všetky aktívne látky prenikli hlboko do pokožky, a pomohli tak v boji proti akné.

Vyživujúca pleťová maska pre zrelú pleť

Vo mažiari rozbite klíčky ďateliny a pridajte kvapku olivového oleja. Klíčky ďateliny majú tzv. estrogénne vlastnosti. Pokles pružnosti spôsobuje nedostatok estrogénu, ktorého je v ženskom tele s pribúdajúcim vekom čoraz menej. Aplikáciou tejto zázračnej rastliny dostanete do pleti látky, ktoré v období menopauzy vášmu telu začínajú chýbať. Výsledná maska má tekutejšiu konzistenciu, aplikujte ju teda a nechajte pôsobiť najlepšie poležiačky. Po 15 minútach ju zmyte a pleť ošetrite krémom.

Pred aplikáciou akejkoľvek masky si tvár očistite, aby sa do pleti čo najlepšie vstrebala. Pleť nahrejte nad naparovacím kúpeľom, aby sa otvorili všetky póry a výživné látky z pleťovej masky mohli intenzívne pôsobiť. Ak trpíte na alergie, je lepšie masku najskôr vyskúšať na vnútornej strane predlaktia.