Láske k „oversized“ strihom sú návrhári verní už niekoľko sezón. V tomto prípade ale presunuli objem zhora nadol. Trend zasiahol všetky dĺžky nohavíc. Stretnúť sa preto môžeme ako s kraťasmi pripomínajúcimi mini sukňu, tak aj s dlhými nohavicami až po zem.

V prípade oversized nohavíc vám odporučíme staviť na ľahké látky, ktoré len jemne obkreslia siluetu a budú sa vlniť pri každom pohybe. Okrem toho, že sú veľmi pohodlné a príjemné, nebude hroziť, že by sa niekde zachytávali a riasili. Ťažšie a pevnejšie látky zase lepšie držia tvar, ale to môže značne vizuálne rozšíriť vašu spodnú časť tela.

Palazzo nohavice

To je označenie je pre model až po zem. Majú buď rovný strih, alebo sa nohavice smerom dole ešte rozširujú. Navrchu by mali byť nohavice tiež voľné a pripomínať sukňu. Nájdete ich vo všetkých možných farebných variáciách a veľmi často s výraznou potlačou. Ak vám to výška dovoľuje, nemusíte si k nim brať vysoké podpätky, pretože s bežnými sandálkami vyzerajú najlepšie. Top je lepšie zvoliť upnutejší, aby toho objemu nebolo na jeden outfit až príliš. Veľmi žensky bude vyzerať napríklad polopriehľadný kúsok.

asos-collection-olive-asos-palazzo-pants-product-1-2629567-731203407

Culottes

Culottes žena je pomerne nový termín na módnom poli, avšak obľuba tohto typu oblečenia prudko stúpa. Ide o široké nohavice, ktoré končia buď tesne pod kolenami, alebo v polovice lýtka. S týmto trendom sa musí zaobchádzať opatrne, pretože nie na každej dáme dobre vyzerá a nie ku všetkému sa hodí. Zase by ale bola škoda ho nevyskúšať!

clq5827_-13main

Culottes žena využije skvele do kancelárie, kde sú krátke dĺžky neprípustné. Nosiť by sa mali hlavne s podpätkami, pretože samotná dĺžka nohavíc nemusí pristať všetkým, a tak je lepšie poistiť sa a vytiahnuť siluetu do výšky. Ako tip vám odporúčame svieže a výrazné farby. Opäť sa držte pravidla, že ak je veľký objem dole, nemal by už byť hore, preto culottes kombinujte s obtiahnutým tričkom s rukávom aj bez alebo formálnejšími košeľami.