Milujeme vozenie sa v nich, no väčšina žien sa o ne nevie postarať. Nerozumieme ich technickej stránke, a preto ak po boku nemáme muža, je naozaj problém dať im to, čo potrebujú. Reč je samozrejme o autách, ktoré rozhodne nepatria medzi silnú stránku dám. Česť výnimkám. Preto ak občas potrebujete štvorkolesového tátoša, túto potrebu dokážete riešiť aj inak, než jeho kúpou.

Práve takéto alternatívne využitie ponúkajú autá z požičovne, ktoré nie sú určené výlučne pre turistov či spoločnosti s náhlym výpadkom vozidla z ich vozového parku. Ale spoľahlivo a prakticky poslúžia aj tým ľuďom, ktorí nechcú niesť starosti spojené s vlastníctvom auta a z času na čas ho ale predsa potrebujú.

Výhody občasného požičania auta

Výhod príležitostného požičania auta z požičovne je viacero. Dámy osloví najmä absolútne nulová starostlivosť. Ako si auto požičiate, tak auto aj vrátite. Tým sa inšpirovala aj jedna z autopožičovní v Bratislave s menom autopožičovňa Požičaj a vráť. Nemusíte teda riešiť technický stav vozidla a jeho prípadné technické problémy, umývanie a iné činnosti súvisiace so základným chodom auta. Čo je určite pre ženy plusom.

Takisto sú pozitívom aj celkové finančné náklady. S autom dostanete aj diaľničnú známku či poistenie, preto podobné výdavky nemusíte ani riešiť. Typicky ženské auto, napríklad štýlový Fiat 500, si dokážete požičať už za sumu 21 € na jeden deň, preto za auto, ktoré vás dopraví na predĺžený víkend, zaplatíte za tri dni len niečo cez 60 €. A to je suma, aká z času na čas rozhodne výrazne nezaťaží váš rozpočet.

S požičaným autom tiež získate obrovskú voľnosť a môžete s ním ísť prakticky kdekoľvek. Bez akýchkoľvek limitov, ktorým by ste sa pri verejnej doprave nevyhli. Auto si takisto dokážete vyzdvihnúť na rôznych miestach a tiež ho vrátiť do požičovne, napríklad spred vlastného domu.