Nevyjdeme bez nich ani len na nákupy a potrebujeme ich mať viac, aby sme ich mohli zladiť s oblečením v šatníku. Kabeliek nikdy nemáme dosť a preto ak uvažujete o kúpe novej dámskej kabelky, pomôžeme vám vybrať si novú dámsku kabelku, ktorá sa vám bude hodiť skoro ku všetkému a vydrží vám dlhé roky.

Farebné prevedenie

Prvú vec, čo si všímame na kabelkách, sú farby. Ak chcete kabelky, ktoré sa vám budú hodiť k väčšine vášho oblečenia v šatníku, stavte na klasiku v podobe neutrálnych farieb. Keď farebnú, tak jedine bordovú a petrolejovú kabelku. Výrazné farby ako žltá, zelená, modrá sú ťažko kombinovateľné farby. Odporúčame vám najmä sivú, čiernu, béžovú a hnedú kabelku. Originálna je ťavia hnedá, škoricová, ale aj tmavosivá.

Neutrálne odtiene kabeliek ľahko skombinujete s viacerými farbami a nemusíte sa báť, či sa vaša nová kabelka bude hodiť k danému outfitu. Dámy, odporúčame vám ku kabelkám kombinovať aj svoje peňaženky. Odporúčame vám investovať do lepších kožených peňaženiek. Vydržia vám roky, netrhajú sa a majú kvalitnejšie zapínanie.

Aký materiál si vybrať?

Najpredávanejšie sú kožené kabelky, kabelky z ekokože, kabelky zo syntetického materiálu a kabelky zo semišu. Najkvalitnejšie sú bezpochyby práve tie z pravej kože. Väčšina žien si ich ale nekupuje práve kvôli vyšším cenám. Treba sa však na to pozrieť z druhej strany. Koža s pribúdajúcimi rokmi vyzerá krajšie. Nové praskliny, záhyby dodávajú koži luxusnejší vzhľad, čo sa pri iných materiáloch nedá povedať. Praskliny na kabelkách z ekokože alebo zo syntetického materiálu spečatia osud kabelky. Tieto kabelky s veľkým množstvom prasklín nie sú vhodné na nosenie. Ak uprednostníte kožené kabelky, odporúčame vám najmä luxusné talianske kabelky.

Sú kvalitne šité a na výrobu sa použila tá najlepšia koža.

V ponuke kožených talianskych kabeliek nájdete aj pracovné dámske kabelky, malé crossbody kabelky a veľké kožené dámske kabelky cez plece.