Len málokto sa teší na neskorú jeseň a zimu. Mnohé dámy však netrpezlivo čakali na toto obdobie, aby mohli konečne vyraziť do ulíc v ich novom oblečení pre túto sezónu. Patríte však medzi ženy, ktoré ešte nestihli nakúpiť oblečenie na jeseň či zimu a zaujíma vás, čo sa v tejto sezóne na prelome rokov 2016 a 2017 nosí? Povieme vám to práve v tomto článku.

Oversized móda a pánsky štýl

Svetoví módni dizajnéri mali v trendoch na sezónu jeseň 2016/ zima 2017 jasno už v lete. Vytvorili hneď niekoľko hlavných línií, ktorých by ste sa mali držať aj vy, ak chcete byť skutočne trendy ženou. Jedným z nich je aj prenesenie pánskeho štýlu do dámskeho oblečenia, ktoré je viditeľné ako vo vrchných dieloch, tak aj nohaviciach či topánkach. Pánsky štýl sa navyše prepája s oversized módou, preto môžete pokojne nosiť oversized nohavice.

Skutočne štýlové sú napríklad nasledujúce čierne oversized nohavice z dielne TRUSSARDI JEANS dostupné v internetovom obchode Answear.sk za 199,90 EUR. Stačí už len čierna blúzka, červená kabelka a vhodné topánky a seriózny outfit do práce či spoločnosti je na svete.

full_img_820767

Napriek tomu, že trendmi otriasajú veľké nohavice s prvkami pánskej módy, nič nepokazíte ani vtedy, ak si oblečiete tradičné nohavice a legíny, ktoré lahodia vašej postave. Uprednostňujte však zemité odtiene, prípadne tkaniny s lesklým povrchovým spracovaním.

Inšpirujte sa oblečením veľkomesta, a to aj na športové aktivity

Pri vrchných dieloch môžete pustiť fantáziu na uzdu. In totiž budete ako vo veľkej bielej košeli, tak aj v odtiahnutej blúzke, rozťahanom vlnenom svetri, saku či v tope so širokými trojštvrťovými rukávmi. V aktuálnych trendoch sa uplatňujú prvky metropolis style, teda mestského štýlu. Ten by ste mali zakomponovať aj v prípade športového oblečenia na vaše športové aktivity.

Úlohu prepojenia mestskej a športovej módy dokonale zvládlo oblečenie ROXY, napríklad v podobe nasledujúcej športovej bundy. Tá je v internetovom obchode Answear dostupná za 219,90 EUR.

full_img_816312

Elegancia mesta a pohodlné lifestylové topánky

Metropolis style sa odráža aj v trendoch obuvi. Neustále trendy sú samozrejme klasické zatvorené lodičky, aj ich farebné prevedenia, no dámy by mali najmä experimentovať a k svojim outfitom vhodne kombinovať lifestylové topánky.  Teda nebáť sa prepojiť elegantné mestské oblečenie s teniskami, prípadne využiť masívnejšie topánky s pánskymi prvkami či členkové čižmy s hrubým opätkom.