Už onedlho tu máme jeseň a spoločne s ňou aj príležitosť obmeniť svoj šatník o nové módne kúsky. Chcete sa aj vy obliekať v súlade s trendmi pre sezónu jeseň/zima 2018? Ak áno, náš nasledujúci článok nemôže uniknúť vašej pozornosti.

Pastelové farby, lesk a koža

Ako prvé sa budeme venovať farbám. Samozrejme, aj túto jeseň budú v kurze klasické farebné odtiene ako čierna, sivá, béžová, biela alebo army zelená. Svoje outfity sa však posnažte trošku oživiť pastelovými farbami, ktoré sú jedným z hitov nasledujúcej jesene. Oplatí sa určite zaobstarať si kúsky v oranžovej, žltej či tyrkysovo modrej farbe. Dizajnéri odporúčajú skombinovať hneď dva kúsky v jednej pastelovej farbe, alebo spojiť rôzne odtiene navzájom.

Ak nechcete žiariť výraznými farbami, potom sa snažte upútať pozornosť inak. Medzi štýlové oblečenie budúcej jesene patria aj kúsky s výrazným leskom alebo koža, ktorá zahreje počas chladnejších dní.

Koniec unisex módy

V posledných módnych obdobiach sme mohli sledovať prevahu unisex prvkov, ktoré nedávali príležitosť vyniknúť typickej ženskej postave. Tomu je však koniec. Dizajnéri pre nastávajúcu sezónu uprednostňujú strihy, ktoré naopak nechávajú vyniknúť ženskosť. Bez ohľadu na to, či sa dáma rozhodne obliecť si šaty, nohavice alebo kabát. Strihy sú tvarované tak, aby zvýraznili ženské krivky. Módne budú však aj kabáty s rovným strihom, ktoré sa však majú kombinovať práve s modelmi šitými na mieru dámskej siluete. Prípadne ženskosť dodávajú zaujímavými aplikáciami či potlačou.

Ak preferujete pohodlné oblečenie, potom vás iste zaujme, aké rifle či nohavice budú počas jesene v kurze. Najviac svoje okolie očaríte v jeansoch odstrihnutých nad členkom, ktoré vhodne zladíte s lodičkami či komfortnými čižmami. Do módy sa vracajú aj zvonové nohavice, avšak v dĺžke až po zem.

zvonové-nohavice-4

Obuv ponúka najrôznejšie variácie

Zdá sa, že s obutím na nohy to počas jesene nebudete mať vôbec ťažké. Módne trendy totiž ponúkajú obrovskú variabilitu. Ostré špičky, platformy, čižmy na hrubom opätku, ale aj klasické lodičky, s leskom alebo vyrobené z matných materiálov. To všetko si s čistým svedomím môžete dať na nohy.