Hokejový šampionát konajúci sa u nás na Slovensku skončil a s ním skončila aj eufória športových fanúšikov. Mnohí z nich zostali sklamaní z nepostúpenia našich hokejistov do štvrťfinále, ktoré nám ako na potvoru zase uniklo. Neostáva teda nič iné, len si počkať celý rok a dúfať, že tentokrát to konečne výjde a osud dopraje slovenskému hokejovému kolektívu viac toho povestného športového šťastia. 

Zase na druhej strane netreba brať šport až tak tragicky. Každá prehra raz prebolí, ostatne ako každý neúspech. Pre tých, ktorí ale nemôžu zostať bez tých vzrušujúcich chvíľ počas sledovania športových výkonov tu máme niekoľko tipov. Čakajú nás kvalifikačné zápasy na futbalové majstrovstvá Európy. No a čo nevidieť príde na rad trojtýždňová skutočná bomba v podobe slávnej cyklistickej súťaže Tour de France aj s našim fenomenálnym Petrom Saganom.

Nie každý môže sledovať vzrušujúce preteky domova

Ktovie, možno nás všetkých zase a znovu prekvapí svojimi excelentnými výkonmi. Stačí si len počkať na začiatok júla, pohodlne sa usadiť do fotelky, uvariť si voňavú kávičku a fandiť o dušu Petrovi počas tých jeho niekoľko hodín strávených v sedle. Akurát, je tu jeden podstatný zádrhel, a síce že mnoho ľudí si zvyčajne vyberie letnú dovolenku až po skončení spomínaných cyklistických pretekov, a tak pokiaľ prídu z práce domov, sotva stihnú vzhliadnuť záverečný finiš. V takejto situácii sú iba dve možnosti. Buď odísť z práce skôr a riskovať problémy so zamestnávateľom, alebo nechať Sagana Saganom a prečítať si výsledky jednotlivých etáp v novinách, či vypočuť večer v televíznych novinách na ich konci.

Existuje jedno lacné a originálne riešenie

Vlastne nie dve ale tri. Tá tretia je zatiaľ menej známa, no azda najoriginálnejšia. Ak sa pre ňu človek rozhodne z práce neodíde a zároveň môže sledovať celý priebeh etáp, od ich začiatku až po koniec. Stačí si len zakúpiť službu TV v mobile a hotovo. So svetom športu zostane tak každý záujemca počas dvadsaťštyri hodín. Akurát, že treba vlastniť takzvaný smartfón, čiže mobilný telefón s primerane veľkou dotykovým displejom, ktorý vlastne nahradí klasickú televíznu obrazovku. Nič ale, čo by si dnes nemohol dovoliť každý človek. Za pár desiatok eur si môže vybrať z bohatej ponuky kvalitných dotykových mobilných telefónov akejkoľvek značky.

S televíziou v mobile nikomu nikdy nič neujde

Sú samozrejme prevádzky kde je zaoberanie sa mobilným telefónom zakázané z organizačných, či bezpečnostných dôvodov, no ale tak vtedy dobre padne aspoň občas skontrolovať priebežné poradie na cyklistickej trati. V kanceláriách, kde si každý zamestnanec môže sám určiť pracovné tempo a pracovné podmienky je však situácia prijateľnejšia. Niekto má napríklad prácu na počítači, tak si píše to, čo potrebuje a jedným očkom môže sledovať dianie na trati v priamom prenose. No a aby nedajbože náhodou nerušil ostatných kolegov, nasadí si malé sluchátka a celá vec je vyriešená. V prípade ak by musel odbehnúť na záchod, môže si zanietený športový fanúšik priamy prenos pozastaviť a neskôr si ho vrátiť presne na to miesto kde ho zastavil. Nič mu tak neujde, ani sekunda zo závodov.

Televízny archív to v istí v každom prípade

Kebyže aj, tak neskôr, po príchode domov môže športu chtivý fanúšik nahliadnuť do TV archívu priameho prenosu. Zadá si len druh televíznej relácie a časový moment, ktorý ho zaujíma. Ďalšou takou zaujímavosťou televízie v mobile je to, že ide v podstate o mobilnú televíziu, a teda sa dá využiť v akomkoľvek mobilnom zariadení. V spomínanom mobilnom telefóne, tablete alebo notebooku, prípadne prepojiť ju s veľkou obrazovkou. Ak teda človeku nevyhovuje v práci malá displej dotykového telefónu, môže si cyklistické šialenstvo pozrieť na pracovnom notebooku. Potom stačí iba prekliknúť medzi priamym prenosom a dajme tomu rozpísaným textovým dokumentom. 

Ako zostať stále pred tými ostatnými o koleso vpredu

Takže, keď sa tak človek zamyslí, televízia v mobile má veľkú pridanú hodnotu nielen pre športového fanúšika. Už nikdy nezostane mimo športového diania, už nikdy sa nebude musieť vypytovať svojich kolegov v práci ma to, či Peter Sagan dnes vyhrá alebo nie, a to isté spolucestujúcich vo vlaku na ceste domov. Ak bude mať chuť zistiť ako nakoniec tá, ktorá etapa dopadla, znovu sa v telefóne, alebo inom prenosnom zariadení spustí televíznu aplikáciu a je v momente informovaný o aktuálnom stave. Môže sa tak kľudne stať, že akonáhle otvorí dvere domova a rodina mu bude chcieť oznámiť radostnú správu, že Sagan si znovu oblečie zelený dres tak hrdý majiteľ služby televízia v mobile len mávne rukou s úsmevom na perách a predbehne ostatných členov domácnosti pohotovou odpoveďou.