Masáž si už prirodzene spájame s maximálnym uvoľnením tela a našej psychiky. Táto relaxačná aktivita poskytuje príležitosť ako sa zbaviť nahromadeného vypätia a nájsť novú vnútornú silu. Vedeli ste však, že bežnú masáž možno spojiť s fyzickým vzrušením, čím ešte zvýrazníte jej schopnosť odbúrať z nás všetko to zlé? Ak nie, práve v tomto článku sa dozviete viac o špeciálnom druhu masáží so štipkou intimity.

Tantra masáž znie na prvé počutie ako niečo, čo je spojené výlučne so sexualitou a sexom ako takým. Počas nej však k sexu ani k žiadnemu sexuálnemu aktu nedochádza. Cieľom je zabezpečiť maximálne uvoľnenie, ktoré môže, ale nemusí byť spojené aj so vzrušením. Aj prostredníctvom neho sa totiž vieme viac uvoľniť, a tak otvoriť prúdu nahromadeného napätia cestu von z nášho tela. Práve tento význam tantra masáže spoločne s dosiahnutím celkovej rovnováhy je ten najdôležitejší a vychádza z učenia hinduizmu, v ktorom má tantra masáž svoje korene.

Prestaňte vnímať okolie a sústreďte sa len na tantra masáž

Na maximálne uvoľnenie tela i duše je nevyhnutné počas masáže odhodiť akékoľvek zábrany, ostych a maximálne sa uvoľniť. Jednoducho, prestať vnímať svet okolo a zamerať sa výlučne na túto relaxačnú aktivitu. Takisto musíte masérovi dať plnú dôveru a vopred sa s ním dohodnúť, kam môže v rámci masáže zájsť. Tak, aby vás to v jej priebehu neprekvapilo s nespôsobilo zbytočné rozrušenie.

Priebeh masáže je len vo vašich rukách

To, ako bude prebiehať tantra masáž, je len na vás a vašej dohode s masérom. Tu hranice neexistujú, vytvoríte si ich totiž sami. Počas masáže ležíte zväčša nahí a nahý môže byť aj samotný masér. Relaxačná atmosféra je umocnená orientálnou hudbou a vôňami esenciálnych olejov. Samotná masáž zahŕňa celé telo, vrátane intímnych partií. Tie sú špeciále stimulované, čo je charakteristické práve pre tantra masáž. Je prirodzené, že táto stimulácia vyvolá aj fyzické vzrušenie, prípadne až vyvrcholenie. Aj ním totiž z tela dostanete von, čo už vo vás dlho vrelo.