Starostlivosť o dekolt nemožno zanedbávať v akomkoľvek ročnom období. Pre ženy je totiž významnou časťou ich ženskosti. Veď pekný dekolt v kombinácii s decentným výstrihom zaujme snáď každého muža. Uvedomte si, že hladký krk a bujné poprsie nevydržia večne a práve tieto partie odhalia váš skutočný vek oveľa skôr ako pestovaná tvár. Pokožka dekoltu je totiž tenká, ľahko sa vysušuje a rýchlejšie starne. Preto jej doprajte to, čo si v skutočnosti žiada.

Nezabúdajte na dostatočnú hydratáciu pokožku

Pokožku, ktorá stráca pružnosť, je nutné hydratovať. Najprv peelingom odstráňte odumreté kožné šupinky a ďalšie nečistoty. Tento krok preskočte, ak máte citlivú pleť. Potom pokožku dôkladne očistite pleťovou vodou alebo tonikom a naneste na ňu hydratačné telové mlieko. Z času na čas použite vyhladzujúce sérum s liftingovým účinkom, najmä ak máte 35 a viac rokov, a pravidelne aplikujte regeneračnú výživnú masku či kúru.

Pozor na niekedy nebezpečné slniečko

Netreba zdôrazňovať, že aj dekolt sa musí chrániť pred nebezpečným slnečným žiarením, aby nedošlo k vytvoreniu pigmentových škvŕn. Stačí, keď budete používať prípravky s vyšším ochranným faktorom. Navyše, slnko pokožku vysušuje a vysušená pokožka aj v dekolte pôsobí starším dojmom. Preto aj po pobyte na slnku nezabúdajte na hydratáciu.

Vodná masáž pomáha

Vyhnite sa príliš horúcim kúpeľom. Radšej sa rýchlo osprchujte a na záver si doprajte vodnú masáž. Striedajte teplú vodu so studenou, aby sa svaly aj pokožka dôkladne prekrvili. Koža tak získa potrebné živiny a naopak, odvedú sa z nej nežiaduce látky do krvi.