O láske sa toho hovorí veľa. Existuje mnoho prísloví týkajúcich sa partnerstva, ktoré sa tvária ako generáciami overená pravda. No rozhodne to tak nie je. Toto sú tie najnezmyselnejšie mýty o vzťahoch.

Pravá láska je len jedna

Niekde na teba čaká ten jeden jediný. Naozajstnú lásku zažiješ len raz za život. Počkaj si na toho svojho princa. Vážne veríte tomu, že v celom šírom svete je len jeden jediný človek, ktorý vás môže urobiť šťastnými? Ak sa upnete na predstavu, že existuje len jeden jediný, rútite sa do pasce. Váš obzor sa veľmi zužuje a kvôli tomu nebudete schopné vidieť, čo všetko vám svet ponúka. A ak sa vám rozpadne vzťah, budete sa s tým veľmi ťažko vyrovnávať. Pocit, že s odchodom tohto muža končia aj všetky vaše šance na lásku, nie je príliš pozitívne.

Pravá láska bolí

Kdeže, láska je krásna a nie je nič, čo by vás pri nej malo zraňovať. To, čo ale bolí, je závislosť, upnutie sa na partnera a očakávania, že bude napĺňať vaše predstavy. Ak cítite vo vzťahu s niekým bolesť, je to len známka toho, že niečo nie je v poriadku.

Muži nedokážu byť 100% verní

Sú to všetky tie teórie o mužskej potrebe rozsievať, o tom, ako nie sú stvorení pre monogamiu, majú neveru v génoch a podobne. Nedalo by sa predsa to isté povedať aj o ženách? Aj ony svojim partnerom zahýbajú! Muži v sebe síce nosia potrebu okukávat viac žien a hodnotiť ich potenciál k dobrému sexu. Zahýbanie je ale len výsledok vzťahovej malosti a nevzdelanosti. Muži teda zahýbajú, ale len ak sú nevyzretí, vzťahovým nedospelí, prípadne v partnerstve nespokojní. Dôvodom nevery je aj chuť experimentovať. Buď s náhodnými známosťami, alebo muža poblázni profesionálna spoločníčka. Práve takýmto spôsobom si muž napĺňa svoje tajné túžby, ktoré mu jeho stála partnerka nedokáže splniť.

Našťastie, slovenskí muži patria medzi tých vernejších. Stačí sa len pozrieť na zrelých pánov, ktorí si k nám prídu vyraziť s partiou na predĺžený víkend. Najskôr sa posilnia v bare a potom sa vydajú na lov, aj keď ich doma často čakajú partnerky. A keď sa lov nepodarí, vedia, kam sa majú so svojou túžbou obrátiť (napríklad na portál atb-selection.sk).

Hlavou rodiny je muž

Sú to tie najrôznejšie predstavy o rozdelení rolí vo vzťahu. Že muž je hlava rodiny, žena krkom, ktorý s ňou toč, žena strážkyňou rodinného tepla. Že žena sa stará o deti a rodinu, muž zabezpečuje obživu. Lenže svet predsa nie je čiernobiely, a tak ani vzťahy medzi mužmi a ženami nemajú jasné pravidlá. A vzťah je predovšetkým partnerstvo, rovnocenné, kde každý má rovnaké práva. A to, ako si to doma usporiadate, robte podľa svojich a partnerových potrieb, nie podľa toho, čo sa hovorí. Nič nie je zlé, ak to vyhovuje obom.