Zimné obdobie je už tradične charakteristické zvýšenou chorobnosťou u detí a dospelých. Naše imunitné systémy sú oslabené, a tak majú vírusy a baktérie uľahčenú cestu usadiť sa v našich organizmoch a spôsobiť na pohľad nevinné, no skutočne nepríjemné prechladnutia či dokonca chrípku. Ak sa im chcete počas zimy vyhnúť, čím skôr by ste mali začať s posilňovaním vašej imunity.

Imunitný systém je bránou baktérií a vírusov do našich tiel. Ak je tento systém v kondícií, ešte pred tým, než sa u nás tieto patogény stihnú zabývať, ich jednotlivé zložky zlikvidujú. Slabá imunita im však otvára dvere dokorán a doslova ich núka, aby sa v našich organizmoch uhniezdili. Po tom, čo sa stihnú zabývať, vyvolajú prinajmenšom prechladnutie, v horšom prípade oveľa závažnejšie ochorenie. Preto by ste svoju imunitu či imunitu vašich detí nemali podceňovať, ale účinne ju posilňovať. Prostriedkov na to je veľa.

Čo stimuluje našu imunitu?

Ideálnym riešením podpory imunitného systému je kombinácia vyváženej stravy s dostatkom ovocia a zeleniny a užívaním špeciálnych proteínov, ktoré stimulujú zložky imunity, prípadne sú samé jej súčasťou. Staviť môžete napríklad na kolostrum. Jedná sa o špeciálnym technologickým postupom upravené kravské materské mlieko, ktoré sa uvoľňuje tesne po pôrode. Obsahuje preto všetky dôležité zložky, ktoré sú potrebné pre správnu funkciu imunity. Prípravky kolostrum pre deti alebo dospelých obsahuje PRP proteíny či dokonca hotové imunoglobulíny, teda hotové molekuly imunitného systému, ktoré sa podieľajú na rozpoznávaní a likvidovaní patogénov. Kolostrum je prevedené do tabletovej formy, čo výrazne zvyšuje komfort pri jeho užívaní.

141103-monsea-kolostrum

Okrem kolostra môžete na podporu imunity zvoliť tiež spreje s PRP proteínmi či glukány.

Takto postupovať pri prípadnom nachladnutí

Ak ste na imunitu zabudli a vás či vaše dieťa zaskočilo prechladnutie, treba sa s ním popasovať. Na začiatok by ste to mali deň-dva skúsiť bez použitia chemických liečiv, prírodnou cestou. A to čajmi, zvýšením príjmom vitamínov, na nádchu, najmä u detí od 2 rokov, zas môžete využiť náplaste s éterickými olejmi. Neskôr môžete pridať lieky na kašeľ, bolesť či kvapky do nosa s účinnými látkami. Ak je prítomná aj horúčka, hnisavá angína alebo sa prechladnutia neviete dlhšie zbaviť samoliečbou, rozhodne vyhľadajte lekára.