Stačí len raz stúpiť bosou nohou do sprchy na kúpalisku, vo wellness či posilňovni a na vašich nohách sa môžu usadiť nepríjemné plesne alebo huby. Tie sa po určitom čase začnú množiť a koža vašich nôh sa stane ich novým hostinným domovom, na ktorom nájdu všetko, čo pre svoj život potrebujú. Vám však budú spôsobovať len samé nepríjemnosti vrátane neznesiteľného svrbenia. Preto je potrebné prípadné infekcie nôh plesňami a hubami začať riešiť okamžite, kým nestihnú napáchať väčšie škody.

Základné symptómy a liečba mykóz nôh

Síce mykotická infekcia nôh nie je závažným ochorením, ale človeka dokáže poriadne potrápiť. Najmä v prípade, ak sa toto ochorenie zanedbá a infekcia postúpi z kože až na nechtové lôžko. Keďže to je tvrdé a tvorí silnú bariéru pre účinné látky, je naozaj náročné zbaviť sa plesne na nechtoch. Preto pleseň rozhodne netreba nechať zájsť až do takéhoto štádia, ale s liečbou začať už pri prvých príznakoch. Tými sú lúpiaca sa koža na chodidlách, nepríjemné svrbenie, pálenie a často až zápach nôh. Ak infekcia prenikne až do nechtov, tie viditeľne zožltnú až zhnednú a v ich štruktúre sa môžu objavovať miesta, kde necht praská či sa láme.

Samotná liečba trvá určitú dobu, preto treba byť trpezlivý. Prvý efekt sa dostaví až po niekoľkých dňoch, pričom liečbu nikdy neukončujte ihneď po vymiznutí príznakov. Ale pokračujte v nej ešte týždeň až dva, pretože na postihnutých miestach môžu aj naďalej odstávať patogény.

Prírodná alternatíva bežných antimykotík

productMožností liečby je mnoho a závisí len na vás, pre ktorú z nich sa rozhodnete. V lekárňach sú dostupné mnohé krémy či roztoky s obsahom antimykotík. Čoraz viac ľudí však začína opäť preferovať prírodné lieky, ktoré predstavujú voči chemickým antimykotikám zaujímavú alternatívu. Jedným z nich je aj sprej Fresh Fingers s obsahom prírodného antimykotika a dezinficiencia farnezolu a climbazoly, ktorá pôsobí proti kvasinkám a plesniam, zastavuje ich rast a zmierňuje svrbenie. Súčasťou prípravku je tiež vitamín E na urýchlenie regenerácie kože a esenciálny mätový olej, ktorý príjemne chladí.

Prípravok Fresh Fingers prešiel testovaním a s jeho účinkami je spokojných mnoho pacientov.