Matrac je jedným z najdôležitejších prvkov v spálni. Spánok ovplyvňuje náš deň aj celý život. Napriek tomu výberu matraca nevenujeme dostatok pozornosti. Ak sa zle vyspíme, nebudeme mať v priebehu dňa toľko energie a časom sa môžu dostaviť aj zdravotné problémy. V článku predstavíme matrace, ktoré sú zárukou zdravého spánku. Ich vyššia nákupná cena – avšak nie tak astronomická ako u iných predajcov – je kompenzovaná dlhšou zárukou.

Absolútnou špičkou vo svete matracov sú latexové matrace

Ak chceme zhodnotiť, ktoré modely sú na slovenskom trhu tie najlepšie, potom sem rozhodne patria tie latexové, najmä tie, ktoré sú vyrobené zo 100% prírodného latexu. Latex sa oproti iným materiálom používaným na výrobu matracov vyznačuje enormne vysokou elasticitou, takže sa dokonale prispôsobí krivkám vášho tela. Navyše, má vynikajúce ortopedické vlastnosti a poskytuje tak správnu oporu chrbtici v akejkoľvek polohe. Vyznačuje sa tvarovou stálosťou, ktorú si zachováva po 25 rokov, a vďaka ktorej je jeho životnosť veľmi dlhá. Ďalšou veľkou výhodou je aj skvelá priedušnosť, pri ktorej dochádza k prirodzenej cirkulácii vzduchu a netvoria sa tak žiadne plesne, nemnožia baktérie ani roztoče. Je teda vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Prírodný latex ako jediný materiál na svete neobsahuje žiaden uhlík, vďaka svojej revolučnej metóde vulkanizácie za pomocou rádiofrekvencie. Latex je tiež extrémne odolný voči rôznym deformáciám.

MEDEO LATEX je sendvičový polohovateľný matrac najvyššej kvality, tvorený kombináciou studených pien a 100% prírodného latexu. Latex disponuje značnou pružnosťou a po stlačení sa vracia späť do pôvodného stavu. Tým umožňuje dokonalú podporu celého telu a extrémnu odolnosť voči deformáciám. Otvorená bunková štruktúra latexu tu znamená stálu cirkuláciu vzduchu, ktorá napomáha udržať ideálnu teplotnú pohodu.

medeo latex

Aj matrac z pamäťovej peny patrí na vrchol rebríčka

Príkladom môže byť viscoelastický matrac VISCO CALIPOR, luxusný sendvičový matrac, na ktorého výrobu boli použité tie najkvalitnejšie materiály súčasnosti neobsahujúce formaldehyd. Základ tvorí 8 cm vysoká päťzónová viscoelastická pena strednej tvrdosti v kombinácii s 2 cm peny Calipore pre dosiahnutie dokonalého odvetrania a 10 cm studenej peny s vyššou tvrdosťou. Matrac teda ponúka dve rôzne tvrdosti, čím sa zavďačí väčšiemu počtu užívateľov. Navyše, má maximálnu nosnosť 140 kg, takže ho môže využiť skoro každý. Poťah matraca je z materiálu Tencel, ktorý je prešitý termoplastickým termorúnom. Pri náraste teploty sa vlákno tzv. otvára a odvádza vlhkosť aj prebytočné teplo. V chladnom prostredí sa naopak „zatvára“, a tak jemne hreje. Antibakteriálne vlákno navyše absorbuje telesnú vlhkosť až o 50% viac oproti bavlne.

visco calipor

Aj dieťa pre svoj správny rast a vývoj potrebuje kvalitný spánok, ten môže zabezpečiť detský matrac Biotex-KOKOS. Na jeho výrobu bola použitá kombinácia netkanej textílie Biotex, ovčia vlna a kokos-latexové dosky. Ponúka dokonalú bodovú elasticitu a perfektne sa prispôsobí detskému telíčku.

kokos

Všeobecne sa udáva, že človek strávi v posteli tretinu svojho života. Urobte správny krok k zdravému chrbtu, kvalitnému spánku a regenerácii celého tela v jeho priebehu už dnes a presvedčte sa, že aj vstávanie môže byť príjemné a vy sa budete celý deň cítiť svieži a oddýchnutí, maximálne nabití energiou.

Matrace, ktoré sme predstavili, dokazujú, že pomer kvality, tvarovej stálosti, komfortu a ceny je veľmi priaznivý. Ceny sú naozaj bezkonkurenčné a Grossmann matrace je výrobca, ktorý svojmu odboru naozaj rozumie a uspokojí potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov, čo dokladá aj zlatý certifikát „overený predajca“.