Stretli ste niekoho, páči sa vám, ale má určité vlastnosti, ktoré vám vadia. Alebo s niekým už nejaký čas ste a objavujete, že vás na ňom isté návyky iritujú. Na niečo si jednoducho musíte zvyknúť, pretože zmeniť to nepôjde. Čo na svojom partnerovi nikdy neprerobíte?

Zásadné problémy

Závislosť na alkohole alebo napríklad drogách. S pomocou odbornej liečby sa jej dá zbaviť, ale je to náročné, a aj potom sú títo ľudia vlastne stále na šikmej ploche, jednou nohou vo veľkých problémoch. A vy s nimi toto riziko jednoducho budete musieť zdieľať.

Základné rysy povahy

Hlavné povahové rysy máte čiastočne dané geneticky, zvyšok sa formuje veľmi skoro, počas vášho detstva. Podľa jednej štúdie Harvardovej univerzity je váš charakter v podstate nemenný, ako náhle dosiahnete 30 rokov.

Jeho vzťah s rodinou

Je závislý na mamičke alebo má strach zo svojho despotického otca, či neustále súperí so svojim starším bratom? Prijmite to, alebo si nájdite niekoho iného. Formovalo sa to roky a je v podstate nemožné na tom čokoľvek zmeniť.

Koníčky

Nech už sa jedná o futbal, zbieranie angličákov, alebo výškové horolezectvo, nezmeníte to. Nemôžete ho predsa pripraviť o niečo, čo miluje, čo ho robí šťastným. Ak vás jeho koníček naozaj obťažuje, narúša vaše spolužitie, berte to ako známku vašej nekompatibility

Náboženské presvedčenie

Sú samozrejme prípady, keď sa ľudia kvôli láske svojej viery vzdali, ale stále je otázkou, nakoľko je to možné, keď boli od raného detstva vychovávaní ako hlboko veriaci alebo naopak ateisti. Náboženstvo je súčasťou vášho morálneho nastavenia a vašej osobnosti. Ak sa vaša viera veľmi líšia, bude to vo vzťahu spôsobovať problémy.

Apetít na sex

Na začiatku vzťahu majú všetci libido na vrchole, chuť na sex je abnormálne zvýšená. Ako je to naozaj, spoznáte zhruba po roku, až prestanú fungovať hormóny zamilovanosti. A ak je váš sexuálny apetít diametrálne odlišný, nič s tým nenarobíte.

Sklony k nevere

Ak má váš partner za sebou bohatú minulosť neverníka, je dosť pravdepodobné, že bude v záletoch pokračovať. Ak je to pre neho niečo ako šport, záľuba, vášeň, ktorým nevie odolať, nečakajte, že sa to zmení.