Obývačka je miestom, ktoré musí poskytnúť maximálne pohodlie, plnú funkčnosť, no rovnako nás reprezentovať pred všetkými návštevami nášho bývania. Preto je nesmierne dôležité zariadiť ju tak, aby dokázala naplniť všetky očakávania na 100%. Síce sa väčšinou pri zariaďovaní obývačky zameriavame hlavne na sedaciu súpravu, zabúdať by ste nemali ani na obývacie steny. Aj tie totiž výrazne ovplyvňujú jej dizajn a praktickosť.

Pre dostatok úložného priestoru v obývačke

Ako už určite viete, trendy v nábytku do obývačky uprednostňujú vzdušné riešenia, ktoré priestor neuzatvárajú, ale naopak, dodávajú mu vzdušnosť. Preto medzi stenami do obývačky nájdete zostavy zložené len z niekoľkých kusov menšieho nábytku, no usporiadaného tak, aby dokázal poskytnúť všetok potrebný odkladací priestor. Ak ho potrebujete viac, preferujte vysoké obývacie steny, kde je jedna skrinka vyššia a skutočne priestranná. Práve takú ponúka aj systém nábytku Channel A.

SONY DSC

Obývacia stena s LED podsvietením

Mnohé obývacie steny sa snažia zvýrazniť svoj dizajn okrem prepracovaných kriviek aj netradičnými riešeniami, napríklad podsvietením. Konkrétne obývacia stena Window má presklené vitríny podsvietené LED svietidlami, v ktorých môžete regulovať farby. Efektne vyznie najmä modrá či zelená, ktorá vytvorí skutočný efekt okna. Ak sa rozhodnete pre túto bielo-čiernu obývaciu stenu s farebným podsvietením, doplnky k nej voľte už len triezvo. Koberec by mal byť biely alebo čierny, tienenie napríklad ako biele či tmavé rolety. Jednoducho, akýmkoľvek iným farbám sa už vyhýbajte, inak obývačku prekombinujete.

marmex-meble-mebloscianka-window

Nábytok si poskladáte aj sami

Ak vám nevyhovujú štandardné riešenia obývacích stien, môžete využiť sektorový nábytok do izby spájajúcej oddych s reprezentatívnosťou. Jednotlivé skrinky do zostavy si tak nakombinujete sami. Dávajte si však pozor, aby ste to s nimi neprehnali alebo naopak, do obývačky umiestnili veľmi málo skriniek na odkladanie.