Ideálny alebo aspoň priemerný? O svojom vzťahu si môžete myslieť čokoľvek, ale to, či je v poriadku, harmonický a iskrivý, niekoľko faktov. Ktoré sú to. To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Obaja myslíte pozitívne

Pozitívne emócie sú základom každého vzťahu, pretože zmierňujú negácie, ktoré nás odstavujú,“ hovorí vzťahová expertka Jane Greer z New Yorku a naráža tak na štúdii univerzity v Chicagu, ktorá potvrdzuje, že každodenná výmena úsmevov medzi partnermi môže zabezpečiť súlad a stabilitu vzťahu. A vraj keď je jeden z partnerov vysoko pozitívne naladený, výrazne klesá riziko konfliktov.

Minimum písania, maximum živej komunikácie

Hovoríte si „milujem ťa“ ústne? Tak paráda. Neustále vypisovanie správ a riešenie problémov cez písmenká je veľmi riskantné, pretože je nesmierne ťažké zhmotniť svoje priania a nespokojnosť do mobilu. Preto ak sa spolu s partnerom bavíte naživo, ste oproti ostatným o krok napred.

Máte k sebe fyzicky blízko

Ste pre seba stvorení? To dokazuje aj fakt, že sa na verejnosti držíte za ruku, objímate sa, bozkávate, čiže dodržiavate telesnú dôvernosť. Rovnako maznanie a neha pomáhajú udržiavať fyzické spojenie a intimitu vo chvíli, keď sa spolu nemilujete.

Nebojíte sa hovoriť o svojich pocitoch

Fakt, že sa pred partnerom nebojíte ventilovať svoje pocity, je taktiež veľmi cenný. Vedci zo Štátnej univerzity Florida zistili, že vyjadrenie hnevu a emócií v prípade nezhôd je nevyhnutné pre neskoršie riešenie problémov. Považujte to za dobré lepidlo vzťahov.

Pravidelne sa milujete

Neklape to vo vzťahu, neklape to ani v posteli. A obrátene. Intimita je len ďalší spôsob komunikácie, takže ak to v jednej oblasti viazne, v druhej sa to skôr alebo neskôr prejaví. Ak sa na seba vzájomne tešíte a sex máte pravidelne, je to dobré znamenie.

couple-731890_1280

Vo financiách vládne harmónia

Podľa prieskumu magazínu Money sa 70% párov háda o financiách. Nepatríte k nim, pretože vo vašom vzťahu je presne dané, za čo kto a kedy míňa? Naozaj máte jasno? Dobrá správa. Pravdepodobne spolu vychádzate aj v iných oblastiach.

Smejete sa rovnakým vtipom

Štúdia zverejnená v magazíne Journal of Western oznamuje, že 75% šťastných párov sa spoločne zasmeje aspoň raz denne. A aj ďalšie štúdie sú zaujímavé. Údajne 92% ženatých mužov považuje humor svojej manželky za pozitívny bonus.