Ak chcete byť skutočne krásna, nestačí si obliecť pančuchy a atraktívne šaty, na nohy navliecť topánky na opätku a outfit doladiť dokonalými vlasmi a make-upom. V prvom rade z vás krása musí vyžarovať, a to jedine vtedy, ak ste skutočne zdravá. I keď vás nemusí trápiť žiaden akútny problém, z času na čas je vhodné prispieť k malej očiste svojho tela. Uvidíte, že tá sa takmer okamžite podpíše aj na vašej vonkajšej kráse.

Hlavnými očistnými orgánmi nášho tela sú obličky a pečeň. V obličkách sa neustále filtruje naša krv, tvorí sa primárny moč a z neho následne definitívny, ktorým sa z tela vylúčia všetky nepotrebné látky. Pečeň zas funguje ako veľká továreň, ktorá dokáže zo surovín vytvoriť presne to ,čo vaše telo aktuálne vyžaduje. Obličky ani pečeň však nebudú pracovať správne, ak nebudú na 100 % zdravé. Práve na zlepšenie ich funkcie a podporu detoxikácie vášho tela vám pomôžu dva zázračné prírodné lieky.

Plod pestreca mariánskeho

pestrec-mariansky-plodTým prvým je plod pestreca mariánskeho. Jeho účinnou látkou je sylimarín, čo je komplex troch flavonoidov. Ich synergickým účinkom dochádza k regenerácii membrán pečeňových buniek, čím sa zlepší aj ich metabolická funkcia. Sylimarín sa nachádza aj v drahých liekoch využívaných na podporu regenerácie pečene, napríklad pri užívaní množstva liekov či po intoxikáciách. Jeho najväčší obsah však do svojho tela dostanete priamo v semene. Nezabúdajte však na zásadu, že pestrec nemôžete tepelne upravovať, ani mlieť, pretože tak sa sylimarín rozkladá a stráca svoju funkciu.

Zlato faraónov – čierny kmín

SchwarzkümmelObrovským hitom súčasnosti je zdravý čierny kmín. Jeho alternatívnym názvom je zlato faraónov, pretože už aj tí v dobách starovekého Egypta poznali jeho zázračné liečivé účinky. Našťastie, práve v dnešnej dobe sa opäť odhaľujú. Čierny kmín má močopudné účinky, čím dokáže prečistiť obličky a detoxikovať naše telo. Je účinný taktiež aj pri chronických bolestiach brucha či menštruačných kŕčoch. Opäť je ideálne, ak používate čierny kmín v prirodzenej forme, teda jeho semienka.