Čas na rozhraní zimy a jari je už typický zvýšeným výskytom chrípkových ochorení, ktoré postihujú každú časť populácie bez rozdielu veku. Určite dobre viete, že obyčajná chrípka vás odstaví od bežného života až na niekoľko dní, ktoré vám navyše výrazne znepríjemní. Preto je na mieste podporiť svoju imunitu tak, aby bola voči vírusom odolná a bola schopná ich včas zlikvidovať. Na stimuláciu vášho imunitného systému ešte stále nie je neskoro, preto sa nechajte inšpirovať ako na to.

Rokmi overená echinacea

Jedným z tradičných a rokmi overených spôsobov na podporu imunitného systému je užívanie prípravkov s obsahom echinacey. Tá okrem iných látok obsahuje jedinečné glykopolysacharidy, ktoré majú schopnosť podporovať mechanizmy špecifickej ako aj nešpecifickej imunity. Výsledkom je to, že napadnuté bunky vírusovými časticami sú včas zlikvidované našimi bielymi krvinkami, a tým pádom sa potlačí prepuknutie ochorenia. Echinacea sa môže užívať preventívne, no takisto aj ako podporná liečba pri prechladnutí. Pri preventívnom užívaní je vhodné dodržať základnú dávkovaciu schému – 4 až 6 týždňov užívania prípravku, následne týždeň prestávka a opäť zopakovanie celého cyklu. Echinacea nadobudne ešte vyšší efekt, ak je kombinovaná s vitamínom C, zinkom a čínskou hubou reishi. Práve takéto spojenie vám ponúka preparát Echinacea 500 plus vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov.

echinacea-500-plus

Zázračná huba z ďalekého východu

Ak ste doteraz nikdy nepočuli o hube reishi, poďte sa s ňou bližšie zoznámiť. Táto východoázijská huba je sesternicou hlivy, no na náš imunitný systém má oveľa väčší účinok. S hlivou majú spoločné obsahové látky betaglukány, ktoré zvyšujú imunitnú odpoveď organizmu. Ďalšie obsahové látky reishi dodávajú hube aj priame antibiotické a antivirotické účinky, preto jej užívanie nie je len preventívne, no dokážeme ním bojovať aj s už prepuknutým ochorením. Opäť je vhodná kombinácia reishi + zinok a vitamín C, prípadne aj spojenie reishi s hlivou.

reishi

Oba produkty si dokážete výhodne zakúpiť v internetovom obchode Symphytum.sk.