Už onedlho tu máme dovolenkovú sezónu, počas ktorej sa mnoho z nás vyberie na výlet do našich veľhôr alebo na dovolenku k moru. Síce sa na tieto okamihy veľmi tešíme a ich očakávanie v nás vzbudzuje veľkú eufóriu, mali by sme stále myslieť na zodpovednosť voči svojmu zdraviu a peňaženke a zabezpečiť si vhodnú formu cestovného poistenia. Bez neho sa totiž dnes neoplatí ísť nikde do zahraničia, ale ani na rizikové miesta v našej domovine.

Štandardné poistenie pri pobyte v horách nestačí

Ak sú voľbou číslo jeden na tieto prázdniny hory, naše alebo zahraničné, vašou povinnou výbavou do nich by malo byť okrem vhodného oblečenia a obuvi aj poistenie do hôr. To vás chráni pred hotovou finančnou katastrofou, ktorá by vás mohla postihnúť, ak by sa vám v horách stal akýkoľvek vážnejší úraz.

Poistenie na hory kryje nielen potrebnú zdravotnú starostlivosť, ale hlavne transport, prípadne pátracie akcie, ktoré sú nesmierne finančne nákladné. Väčšina cestovných poistení tieto náklady nehradí, v prípade pobytu na domácich horách verejné zdravotné poistenie ani zďaleka. Preto je poistenie do hôr potrebné nielen v zime, kedy sa uzatvára ako poistenie na lyžovačku, ale aj na sezónu letnej horskej turistiky.

Bez cestovného poistenia sa ľahko spálite

Pri dovolenkovaní v zahraničí je cestovné poistenie takou samozrejmosťou ako opaľovací krém. Bez neho by ste sa totiž mohli ľahko spáliť. Z cestovného poistenia sa vám vykryje ošetrenie lekárom pri bolestiach brucha, neposlušnom zube či zranení, ale aj náročnejšie zdravotné úkony, ktorých finančný limit je stanovený v poistnej zmluve. Vždy je lepšie poistiť sa na čo najväčšiu sumu. Nerobí to príliš veľký rozdiel na dennej taxe poistenia.

Nech sa už na dovolenke pohybujete kdekoľvek, vždy majte pri sebe asistenčnú kartičku od vašej poisťovne a telefón. Asistenčná služba vám pomôže nájsť najbližšieho lekára a aj dohodnúť všetky podmienky ošetrenia.