Postieľka je miestom, kde trávi malé dieťa v prvých týždňoch svojho života drvivú väčšinu času. Preto by pre neho mala byť maximálne pohodlná a bezpečná. Na kúpe detskej postieľky sa rozhodne neoplatí šetriť, ale zainvestovať, pretože aj ona má schopnosť ovplyvniť ideálny vývoj dieťaťa.

Kvalitná a odolná konštrukcia detských postieľok

Síce v prvých týždňoch malý drobec v postieľka iba leží, postupom času sa začína vrtieť, v postieľke sedieť či stáť na nohách a skákať. To je dôvod, prečo musia byť detské postieľky maximálne pevné. Jednak z hľadiska materiálu, tak aj konštrukcie, ktorá musí zvládať aj náročné zaťaženie. Vhodné je, ak sa postieľky vyrábajú z tvrdého dreva, ideálne bukového masívu, a sú zabezpečené pevnými spojmi. Táto kombinácia zaručí, že jedna postieľka odchová postupne všetky vaše deti.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Druhou dôležitou vlastnosťou postieľok je bezpečnosť. Jednak z pohľadu, aby sa v nej dieťa nemalo o čo udrieť, vypadnúť z nej, a takisto by mala byť detská postieľka bezpečná z hľadiska zdravia. Dávajte si preto pozor, či vyhliadnutá posteľ má všetky hrany oblé a nie ostré, či má dostatočne vysoké zábradlie a skúste si zistiť, aké nátery sa použili na úpravu dreva. Niektoré postieľky ponúkajú možnosť polohovania výšky lôžka, čo je mimoriadne praktické. Keď sa dieťa ešte nevie ešte postaviť, môže spinkať na vyššom lôžku, vďaka čomu sa maminka nemusí až tak veľmi krčiť. Ako náhle sa už vie dieťa samo postaviť, spaciu plochu znížite tak, že zábradlie sa pre malého nezbedníka stane neprekonateľnou prekážkou.

erbesi

Matrac šitý na mieru detskému telíčku

Jednou z hlavných súčastí postieľky pre dieťa je aj matrac. Deti sú na vlastnosti matracu obzvlášť citlivé, a preto musí byť zvolený správne. Preferujú sa skôr mäkšie matrace, no nie až príliš. Takisto je dôležitá priedušnosť materiálov.

Spojenie uvedených vlastností s elegantným a luxusným dizajnom aj vám ponúkajú talianske detské postele značky Erbesi. Uvidíte, že aj vás očarí ich kvalita a atraktivita a vaše dieťa zas ich mimoriadna pohodlnosť.