Naše deti sú v rannom veku obzvlášť citlivé na podnety, ktoré sa nachádzajú v ich bezprostrednom okolí. V prvých mesiacoch a rokoch ich života nesmú byť ničím rušené, aby sa zabezpečil ich optimálny vývoj. Takisto by mali vyrastať v prostredí, ktoré je zdravé a kde na nich nečíha žiadne skryté nebezpečenstvo. Práve to by ste mali zohľadniť aj pri výbere nábytku pre našich najmenších.

Nábytok zdraviu nezávadný

Azda najdôležitejšie zo všetkého je, aby bol nábytok do izby pre drobca nezávadný. Informujte sa preto u výrobcu alebo predajcu na zloženie nábytku a použité chemické látky. Vôbec najideálnejším riešením je prírodné drevo, ktoré je ošetrené testovanými ekologickými farbami nepredstavujúcimi žiadne riziko negatívneho ovplyvnenia zdravia. Síce si za takúto kvalitu budete musieť priplatiť, získate istotu, že nábytok nebude dôvodom žiadnych zdravotných problémov vášho dieťaťa. A v neposlednom rade bude mať nábytok z dôvodu vyššej kvality aj dlhšiu životnosť.

Maximálna bezpečnosť pre vaše dieťa

Luxusný detský nábytok nie je len o vzhľade, ale aj bezpečnosti z hľadiska spracovania jednotlivých prvkov interiéru. Detský nábytok musí spĺňať náročné bezpečnostné normy, čím sa eliminuje riziko vzniku akýchkoľvek úrazov spôsobených nešťastnými stretmi detí s nábytkom. Vylúčená je teda prítomnosť ostrých rokov a hrán či nestabilných prvkov. Ale naopak, prítomné musia byť také technické riešenia, ktoré garantujú tú najvyššiu bezpečnosť malého drobca.

Praktické vychytávky

Všetky opísané vlastnosti detského nábytku sú veľmi dôležité a nevyhnutné. Príjemným bonusom navyše je to, ak nábytok ponúka praktické vychytávky, ktoré vám zjednodušia život či napríklad rozšíria vaše úložné kapacity. Posúvateľné bočnice na detskej postieľke jednou rukou, komoda, ktorá je zároveň aj prebaľovacím pultom či iné vychytávky vám určite prídu vhod. Tieto praktické riešenia a vlastnosti, aké od detského nábytku očakávate, vám ponúka aj značka Erbesi.