Leto je v plnom prúde a spoločne s ním aj letné výpredaje. Ak si v nich chcete kúpiť krásne a najmä štýlové topánky, potom by ste mali vedieť, čo sa aktuálne nosí. Prehľad trendov medzi obuvou na toto obdobie vám ponúkne náš nasledujúci článok.

Farby, ktoré sú in

Medzi farbami máme hneď niekoľko štýlových možností. Klasikou, ktorá nevymiera a bude neustále štýlová, je čierna. Toto leto však letia aj ďalšie farebné variácie topánok, a to žltá či limetkovo zelená. Najmä na lodičkách, ktoré v takomto farebnom odtieni prinesú do vášho outfitu prievan sviežosti. Nič určite nepokazíte ani hnedou, prípadne farbami minulého roka, a to ružovou či modrou.

Poltopánky na hrubom opätku či tenisky k sukni

Ak si chcete kúpiť krásne dámske poltopánky, potom sa orientujte najmä na tie, ktoré majú hrubší podpätok. Práve ten je aktuálne v kurze. Praktické a zároveň štýlové sú aj členkové topánky, tie si však v šatníku pošetrite až do jesene. Na leto totiž nie sú tou najlepšou voľbou. Do popredia sa dostávajú opäť textilné tenisky či športová obuv, ktorá sa kombinuje nielen so športovým oblečením, ale aj elegantnejšími kúskami. Nebojte sa preto spojenia dlhšej sukne a tenisiek na behanie napríklad na večernú letnú prechádzku mestom.

Na ľahké nastoknutie

Na letné obdobie sú veľmi praktické nastokovacie topánky, teda obuv, ktorá sa veľmi ľahko obúva a je bez šnurovania. Tá môže mať množstvo podôb. Tou najjednoduchšou sú tenisky v dizajne klasických papúč, ktoré veľmi ľahko skombinujete prakticky k akémukoľvek oblečeniu. Klasickejšou možnosťou sú elegantné dámske mokasíny, ktoré takisto obujete veľmi jednoducho len nastoknutím nohy. Na leto sú obzvlášť vhodné perforované mokasínové topánky či mokasíny v sviežich letných farbách. Nebojte sa tiež metalických aplikácií alebo ľudových motívov na vašich topánkach na leto.