Bicykel už dávno nie je len praktickým dopravným prostriedkom, ktorým sa dostanete takmer kdekoľvek. Stáva sa aj výraznou záležitosťou štýlu, čo musí odzrkadľovať aj dizajn jeho konštrukcie. Obzvlášť si na vzhľad svojho dvojkolesového spoločníka na cestách potrpia dámy, ktoré aj na ňom musia vyzerať dokonale. Čo aktuálne letí medzi dizajnovými, no cenovo dostupnými bicyklami pre dámy?

Retro bicykle letia vo svete aj u nás

Hitom sú jednoznačne kvalitné retro bicykle. Tie sú inšpirované dobami dávno minulými a rovnako aj bicyklami zo štátov, akým je Holandsko, prípadne Dánsko. Práve tam je bicyklovanie rozšírené azda najviac a väčšina ľudí si bez ich pomoci život ani nevie predstaviť. No ani zďaleka si nepotrpia na moderný či futuristický dizajn, ale preferujú starú osvedčenú klasiku. Navyše, vzťah k ich bicyklu sa nekončí ani rokmi používania. Na bicykloch sa jazdí, pokiaľ je to možné. Aj preto tam letia najmä old school retro bicykle, ktoré začali na základe tejto inšpirácie produkovať aj známi výrobcovia.

Pre dámu, ktorá si potrpí na to, ako vyzerá aj na bicykli, preto odporúčame bicykle v retro dizajne. Zaujať aj vás môže napríklad nasledujúci model v zaujímavej mentolovej farbe, ktorý je vkusne doladený béžovými kolesami, hnedým sedadlom a prvkami riadenia či praktickým prúteným košíkom. Doňho si počas jazdy môžete vložiť nákup, prípadne vašu kabelku.

retro mentol

Model CTM Summer 28´´

Ak nechcete byť až tak výrazná, staviť môžete na najväčšiu jednoduchosť, aká v dizajnoch bicyklov existuje. A to univerzálny biely retro bicykel so štandardnými krivkami dámskych bicyklov v štýle 80-tych rokov. Ideálny je najmä do mesta.

retro biely

Model Kenzel Nostalgic Deluxe 7

Pedále vás už nemusia unavovať

Veľa dám odrádza od bicyklovania nutnosť občas skutočne zabrať a vyštverať sa ním po ceste aj na kopec. No táto situácia už nemusí byť výhovorkou, ktorou hovoríte bicyklovaniu jasné nie. Elektrobicykle totiž obsahujú batériu a pohon, ktorý využijete práve v uvedenej situácii. Veľké množstvo práce teda za vás odvedie elektronika. Aj elektrobicykle dokážete nájsť v elegantných retro dizajnoch.

7E202A77A0D469274571BEB587D5194E30CF9334

Model APACHE Tanka 2016