Ako získať vytúžené prsia, keď vás príroda toľko neobdarila, prípadne obdarila až príliš alebo sa vplyvom času či iných zmien nie príliš pekne podpísala? Máte na výber rôzne riešenia, okrem iného augmentáciu prsníkov.

Ak si myslíte, že v čakárni plastického chirurga stretnete len celebrity a manželky podnikateľov, ktoré nevedia, čo s peniazmi, tak sa veľmi mýlite. Úpravy ľudského tela sú dnes už bežné a navyše omnoho dostupnejšie ako kedysi. K tým najžiadanejším zákrokom plastickej chirurgie patrí v súčasnosti práve augmentácia prsníkov, ich zväčšenie, zmenšenie či modelácia.

Augmentácia prsníkov: Od nespokojnosti k sebavedomiu

So svojim vzhľadom je úplne spokojné len veľmi malé množstvo ľudí. Práve plastická operácia prsníkov patrí k najčastejšie podstupovaným zákrokom. Častejšie ľudia podstupujú už len liposukciu. Väčšina žien si praje mať väčšie, plné a tvarovo rovnaké prsia, ale nie každú takto príroda obdarovala. Sebavedomie je jeden z hlavných dôvodov na augmentáciu prsníkov vôbec. Každý zákrok, ktorý je na mieste, zvyšuje sebavedomie.

Mnoho žien túži po väčšom poprsí a plnšom dekolte, ktorý od prírody nedostali. Čo sa týka zväčšenia pŕs, tzv. augmentácia prsníkov sa dá riešiť buď vlastným tukom alebo častejšie pomocou prsných implantátov.

Nielen veľkosť, ale aj tvar je dôležitý

Častým dôvodom plastiky pŕs je zmena ich tvaru, najčastejšie vplyvom zmien telesných proporcií alebo materstva. U väčšiny žien ide o častý jav, že po pôrode a odkŕmení dieťaťa akoby prsia odišli spolu s materským mliekom. Buď stratia svoju plnosť a pevný tvar alebo zostanú veľké a ovisnuté.

U straty plnosti a pevnosti, kedy prsia zostanú ovisnuté a často i menšie, je riešením modelácia. Jej zmyslom je zlepšenie tvaru pŕs odstránením nadbytočnej kože, vyzdvihnutím bradavky a umiestnením novo tvarovaného prsníka na žiadúce miesto.

Foto: Bigstockphoto.com