Čaká vás dovolenka pri mori? Tak to by vám určite nemala chýbať štýlová obuv na pláž. A my vieme aká, tak sa nechajte inšpirovať.

Čo by to bolo za dovolenku bez opaľovacieho krému, niekoľkých plaviek, klobúka, slnečných okuliarov a plážovej obuvi? A práve obuv je podstatnou časťou celej dovolenkovej garderóby.

Na ťažké topánky úplne zabudnite, chce to niečo ľahké. Zbaľte si obuv, v ktorej môžete ľahko pobehovať po pláži a nebudú vám znepríjemňovať chôdzu. Také, čo si pokojne obujete k plavkám a tunike, poobede k sukni a ľahkému topu a večer k maxi šatám. Ideálne sú klasické dámske žabky alebo šľapky, ktoré sú stále trendy, a na večerné prechádzky po okolí zase sandále. V kombinácii s farebným lakom na nohách a opálenou pokožkou nemáte čo skaziť.

Tak poďme vyberať.

Na pláž

Pri nákupe dámskych žabiek alebo šľapiek nikdy nezabúdajte skúšať. Palce a päty by nemali byť zarovno s okrajom obuvi. Vždy si nechajte aspoň maličkú medzeru. Penové alebo gumová obuv sa skvelo hodí do piesku alebo priamo do vody. Ale pozor, tieto materiály nie sú pre každého. Ak aj vás trápia pľuzgiere, mali by ste sa skôr popozerať po kvalitných kožených topánkach.

zabky2

Na prechádzku

Až do večera pravdepodobne nebudete pobehovať v plážovom oblečení, preto si k letným šatám pribaľte aj sandále. Celokožené vám poslúžia nielen na jednu sezónu, tie s výrazným zdobením budú zase neprehliadnuteľné.

V hlavnej úlohe: pestré farby

Snáď žiadnu inú obuv nenájdete v toľkých rozmanitých veselých i krikľavých farbách ako dámske žabky či sandále.

Tu sa návrhári skutočne vyšantili. V obchodoch tak natrafíte na sýto oranžové, tyrkysové, fialové, krikľavo ružové aj kanárikovo žlté. Nevraviac o tom, keď sa zmiešajú farby dohromady.

Originálny vzhľad najviac podčiarkne zdobenie v podobe rôznych trblietavých kamienkov, kvetov, mašličiek či dokonca peria.