Posledné mesiace v roku patria jednoznačne vianočným večierkom. Napriek tomu, že sa na ne chodí zabaviť, stále je to pracovný večierok. To znamená, že aj pri ňom platia určité nepísané pravidlá. Myslite na svoje správanie a oblečenie.

Základné pravidlá na vianočnom večierku

  • Nevynechajte vianočný večierok. Aj keď toho máte veľa, prípadne iný program, zastaviť sa a pozrieť kolegov a nadriadených by ste mali. Vianočný večierok je výborným miestom, kde okrem pracovných vecí môžete o kolegoch zistiť aj niečo viac a budovať vzťahy.
  • Vhodne sa oblečte. Bude sa oslava konať v nočnom klube? Nevadí. Stále je to pracovný večierok. Minisukne a hlboké výstrihy nechajte na stretnutie s priateľmi. Ženy najčastejšie volia elegantné dámske šaty a muži košelu a rifle doplnené sakom.
  • S alkoholom opatrne. Týmto heslom sa treba riadiť vždy, no pri pracovnom večierku to berme o to vážnejšie.
  • Nebuďte otrávení. Aj keď sa budete usmievať, reč tela vás prezradí. Možno ste vo firme nový, ale sedieť v kúte a hrať sa s telefón nie je dobrý začiatok. Nikdy totiž neviete, kto z nadriadených vás pozoruje. Komunikujte a buďte zvedaví na kolegov.
  • Premyslite si dopredu témy rozhovorov. Je to najlepší spôsob, ako sa vyhnúť napríklad klebetám a témam, ktoré nepatria do príjemnej spoločenskej konverzácie – politika či náboženstvo.
  • Nevynechajte jedlo. Niekedy zamestnanci preskočia jedlo a vrhnú sa hneď k baru. Ak sa rozhodnete dať si jeden – dva poháre vína, dajte si aspoň niečo malé pod zub.
  • Vyhnite sa sociálnym sieťam. Nezverejňujte fotky kolegov v nálade a zdržte sa negatívnych komentárv na večierok.

Je v poriadku sa na večierku zabávať, ale premýšľajte nad dopadmi, aké môže vaše správanie mať na vašu kariéru. Je to akcia, ktorá ju môže posunúť tým správnym smerom.