Každá žena je krásna. Ak niektorá tvrdí, že nie, potom za to s najväčšou pravdepodobnosťou môže jej najbližšie okolie. So všetkým sa dá ale pracovať, aj so sebavedomím. Sebavedomie je totiž pocit produkovaný hlavou, a to na základe informácií, ktoré ste získali od svojich rodičov. Záleží na tom, aké vám vštepovali. Ak vás vychovávali v tom, že ste pekní a žiadaní, budete takí po celý život. A rovnako tomu bude naopak.

Vybudovať si sebavedomie je beh na dlhú trať. Ak sa na ňu vydáte, je dôležité zotrvať, pozrieť sa do vlastnej minulosti, začať sa mať rada a tiež rozvíjať to, v čom ste dobrá. Ako na to?

Spoznajte sama seba

Začať musíte tým, že sa vrátite do svojej minulosti a zistíte, z čoho vaša neistota pramení. Môžu to byť rodičia, ale aj bolestivý rozchod v mladosti.

Vymažte negatívne myšlienky

Negatívne a nesprávne informácie treba vymazať z pamäti. Existuje veľa možností a techník, ako to urobiť.

Majte sa rada

Ak sa nepáčite sama sebe, nemôžete to čakať od svojho okolia. Buďte teda pozitívne. Nehľadajte na sebe len chyby, naopak snažte sa nájsť aspoň jednu vec, ktorá sa vám na sebe páči. A postupne ich pridávajte. Máte problémy s postavou? Začnite napríklad behať. Za pár mesiacov budete nielen chudšia, ale aj odpočinutejšia. Pohyb sa totiž stal bežnou súčasťou mnohých psychoterapeutov.

Rozvíjajte sa

Vždy ste túžila po tom, hovoriť plynule po francúzsky? Nikdy ste sa tomu ale poriadne nevenovala? Ospravedlňujete sama seba tým, že na to nemáte čas, alebo ste to vzdala ešte pred začiatkom, pretože na jazyky jednoducho nemáte talent? Nevzdávajte to ešte pred začiatkom. Snažte sa proste nájsť niečo, čo budete mať rada, a nakoniec v tom určite budete dobrá.

Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi

Rovnako ako je nákazlivá nádcha, môžete sa nakaziť aj negativitou. Ak budete väčšinu času tráviť s ľuďmi, ktorí sa nemajú radi a permanentne sa podceňujú, chytíte to od nich. Snažte sa preto obklopiť ľuďmi, ktorí sú pozitívne a úspešní.

Buďte dôsledná

Prestaňte veci odkladať na neskôr a dodržte, čo ste si sami sľúbili. Vyriešte problémy z minulosti a neodkladajte to na dobu, kedy sa rozvinú. Tým, že ich necháte plynúť, utápate svoju energiu a brzdíte sa.

Usmievajte sa

Hovorí sa, že s úsmevom ide všetko lepšie. A platí to aj pre budovanie vášho lepšieho ja. Usmievajte sa, pozitívny ľudia budí rešpekt a pozornosť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *