Tiež si svoj deň nedokážete predstaviť bez šálky dobrej kávy? A vedela ste, že práve tento obľúbený nápoj o vás dokáže veľa prezradiť? Podľa odborníkov z kalifornskej univerzity možno totiž určiť na základe pitia kávy typológiu osobnosti. Údajne totiž majú ľudia s totožným vkusom na výber tohto nápoja spoločné povahové črty.

Čierna káva – priamosť, spoľahnutie a ráznosť

Pokiaľ si doprajete čiernu kávu, ste priama, dôveryhodná, je na vás spoľahnutie, na nič si nehráte a neznášate hlúposť. Nenecháte si do ničoho hovoriť, rada idete svojou vlastnou cestou a razantne odmietate názory okolia. Niekedy trpíte náladovosťou, pocitmi úzkosti, náchylná ste tiež ku krátkodobým extrovertným výbuchom.

Espresso – energia, cieľavedomosť, no tiež menšia spoľahlivosť

Energická, inteligentná a rozhodná – práve také vlastnosti vás charakterizujú. Chcete všetko zvládnuť, pracujete tvrdo a často v strese. Možno by nebolo od veci trochu spomaliť. Ženy, ktoré pijú espresso, sa vyznačujú tiež náchylnosťou k menším klamstvám a rozhodne nie ste preslávené spoľahlivosťou ani neochvejnou vernosťou.

Čo o vás povie cappuccino?

Lahodné cappuccino s bohatou mliečnou penou si neodoprie osobnosť, ktorá je bezstarostná, optimistická, výrečná, vie sa výborne baviť, ale cudzia jej nie je ani práca. Nepotrpí si na detaily, prednosť dáva materiálnym veciam, ale rozhodne nimi nie je posadnutá. Pri milovaní má rada fantáziu a nebojí sa skúšať nové veci.

Ak pijete latté, milujete svoj komfort a chcete sa ostatným páčiť

Ak nedáte dopustiť na café latté, potom vedzte, že podľa odborníkov máte rada svoje pohodlie a potrpíte si na perfektný zovňajšok, chcete sa neustále niekomu páčiť a vynikať. Na druhú stranu ste ale veľmi vrelá, viete pomáhať ľuďom okolo seba, a to tak veľmi, že niekedy zabúdate na seba samotnú. Často sa u vás prejaví aj zbrklosť a určitá nezrelosť osobnosti. Prednosť dávate dlhému a jemnému milovanie.

Instantná káva

Milovníci instantnej kávy sú veselí a priamočiari ľudia, ktorí nemajú radi okázalosť ani domýšľavosť. Majú svoje názory, za ktorými si pevne stoja. Ľuďom, ktorí vás príliš dobre nepoznajú, môžete pripadať nezáživní a namyslení – opak je však pravdou. Pri milovaní dávate prednosť klasike.