Premýšlali ste niekedy nad tým, prečo tak veľa ľudí obľubuje kávu? Dôvodov existuje veľa. My vám uvedieme 7 najbežnejších.

  1. Aróma. Nič nepreberie človeka viac ako vôňa čerstvo upraženej kávy. Ak si chcete pripraviť šálku dobrého espressa aj doma, máme pre vás dobrú správu. Populárne koťogo je späť! S ním si pripravíte výbornú kávu aj v pohodlí domova.
  2. Chuť. Ak pijete kvalitnú kávu, nikdy sa jej nemôžete presýtiť. Naučte sa rozoznávať jednotlivé druhy kávy a vychutnáte si ju ešte omonoho viac. Káva nie je len o kofeíne.
  3. Dodáva energiu. Kaviarne vo veľkomestách sú ráno plné nedočkavých zákazníkov. Tí čakajú na svoj ranný prísun energie v podobe horúcej kávy. Kofeín v káve nám pomáha sústrediť sa počas dňa a výskumy preukázali, že pravidelným pitím čiernej kávy predchádzame aj civilizačným chorobám.
  4. Káva je konverzačná téma. Milovníci kávy vedia, že o káve môžu diskutovať aj celé hodiny.
  5. Šálka kávy ako chvíľa pre seba. Na každého pôsobia látky v káve inak. Niekoho vie káva povzbudiť, iní uvádzajú, že pri káve relaxujú a sú uvoľnenejší.
  6. Rôzne druhy príprávy. Na trhu dnes existujú a stále pribúdajú nové spôsoby ako pripraviť kávu. Pokiaľ chcete preniknúť do problematiky kávy, naučte sa ju pripravovať viacerými spôsobmi. Populárne koťogo nie je jediným spôsobom ako pripraviť výbornú kávu.
  7. Je to kultúrna záležitosť. Kávové zrná sa pestujú po celom svete. Najväčší vývozcovia kávy sú z Etiópie, Kolumbie a Brazílie. Zaujímajte sa odkiaľ vaša káva pochádza. Odlišná krajina znamená odlišný prístup k spracovaniu kávy, a tým dostáva káva aj charakteristickú chuť.

kotogo

Káva už dávno nie je len o obsahu kofeínu. Svedčí o tom počet nových, špeciálnych kaviarní v mestách. Káva je jedinečná! Či si ju vychutnáte v pohodlí domova alebo v kaviarni s priateľmi.