Výber pánskej košele nie je žiadna hračka a možno pri pohľade do šatníka vášho partnera zistíte, že ani on nemá pri nákupe príliš šťastnú ruku. Ako teda vyberať pánske košele, ktoré mu skvelo padnú? Máme pre vás 3 overené rady, s ktorými to určite hravo zvládnete aj vy.

1. Každá košeľa nie je pre každú príležitosť

Kvalitné pánske košele sú základom šatníka a aj mnoho našich mužov konečne pochopilo, že košele sa dajú nosiť aj inam, ako len na sviatočnú príležitosť. Pánske košele sa hodia na večierky, rande, do práce i na voľný čas. Dôležité je však uvedomiť si, že nie je košeľa ako košeľa.

Keď sa vyberiete na nákup košele pre svojho partnera, mali by ste si odpovedať na niekoľko otázok:

  • Ako často a v akom období bude košeľu nosiť?
  • Aký má štýl?
  • Aké farby mu svedčia a naopak, v akej farbe by nevyšiel von?

Predsa len, na časté nosenie v lete sa hodí celkom iný strih a materiál než pre iné ročné obdobia. Za to, že sa potom muži v košeli necítia dobre, môže výhradne nesprávny výber. Príležitosť, na ktorú si ju oblečie, taktiež rozhoduje o farbe i štýle košele.

2. Pestrosť aj medzi trendmi

O celkovom výsledku nepochybne rozhoduje farba. Pri pohľade v uliciach sa niekedy zdá, že viac ako polovica mužov pracuje ako čašník alebo vodič hromadnej dopravy. Jednoducho, biela a veľmi svetlá modrá už nie sú také trendy ako kedysi. Zaujímavosť zabezpečí farba, ktorá dokáže zaujať na prvý pohľad.

kosele2

Spestrením sú tiež rôzne aplikácie a výšivky. Tie dodávajú outfitu istú hravosť a z pôvodne veľmi formálneho kúsku odevu dokážu vyčariť spoločníka na každý deň. Ak to váš partner nevie, určite ocení vašu pomocnú ruku pri výbere vhodnej farby.

3. Kvalita nie je len o materiáli

Pánske košele rozhodne nepatria k tým kúskom, ktoré by človek po prvom nosení chcel hodiť do odpadkového koša. Kvalitné pánske košele spoznáte nielen podľa materiálu, ale aj ďalších detailov. Nezabudnite sa pozrieť na to, ako vyzerá golier, aký je celkový strih, použité gombíky a akým spôsobom je riešené napríklad náprsné vrecko.

Častým kameňom úrazu býva už spomínaný strih. Počas letných mesiacov muži často nosia košele von z nohavíc, pričom pohľad na nevhodný strih či vlajúce kusy látky nie je príliš vábny. Ak nosí váš partner košele von, vyberte mu kratší a vypasovaný strih.

Všetky vieme, ako sú na tom muži s nákupmi. Mierne povedané, výber oblečenia nepatrí medzi ich najväčšie záľuby, preto je vhodný čas vziať to do svojich rúk. Vyzbrojená našimi tromi radami sa vydajte na cestu za košeľou, ktorá bude vášmu partnerovi dokonale sedieť. Široký výber nájdete v e-shope Bolf.sk.